Aktuality

Toto je 10 najpredávanejších áut sveta! Škodu ani Hyundai nehľadajte, dominujú Japonci.

Toyota Corolla sedan (2019

Desať najpredávanejších áut roka 2019? Táto tabuľka nám každý rok dokazuje, že automobilový priemysel má dôležité postavenie aj mimo Európy a celkový rebríček zasadne ovplyvňujú predaje z iných kontinentov. Asi nikoho neprekvapí, že na prvom mieste sa opäť umiestnila Toyota Corolla s viac ako 1 236 000 predanými vozidlami. Tento model sa vyrába a predáva takmer na celom svete, vrátane Brazílie, Kanady, Číny, Indie, Južnej Afriky či USA. Príchod novej generácie pozíciu tohto rekordmana ešte o niečo vylepšil, medziročne sa Toyote zvýšili predaje tohto modelu o 4,1 %. Pozíciu najpredávanejšieho auta planéty si Corolla udržiava od roku 2004.

Druhú priečku obsadili Američania s pick-upom Ford F-Series, ktorý automobilka vyrába v rôznych verziách. Vďaka povestnej robustnosti a pomerne nízkej cene predal Ford viac ako 1 070 000 kusov tohto viacúčelového vozidla. Tretie miesto obsadila ďalšia Toyota, tentokrát SUV RAV4 s 931 852 predanými kusmi, štvrtá je Honda Civic (821 374 ks) a na piatom mieste nájdeme Hondu CR-V (818 981 ks).

Test Volkswagen Tiguan Allspace 2.0 TDI: Prekonáva sám seba (2017, foto: PANER)

Prvé európske auto nájdeme až na šiestom mieste. Ide o Volkswagen Tiguan, ktorý si v porovnaní s minulým rokom pohoršil až o 7 % a poklesol o jednu priečku v tabuľke. Siedme miesto obsadil ďalší pick-up RAM, ďalej nasleduje stredne veľký sedan Toyota Camry, Volkswagen Golf nájdete až na deviatom mieste s medziročným poklesom až 12,9 %. Desiatku najpredávanejších áut uzatvára Chevrolet Silverado.

Najpredávanejšie autá 2019
Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie