Aktuality

Lexus bude lietať. Otázkou nie je či vôbec, ale kedy

Bude Lexus lietať?

Informácie o odvážnych plánoch japonského výrobcu sa šíria z amerického mesta Boca Raton neďaleko Miami. Práve tam predstavil Lexus svoju prvú jachtu LY 650.

„Toyota je na ceste k transformácii z automobilovej spoločnosti na producenta rôznych foriem mobility. Pre posilnenie značky Lexus chceme byť na zemi, na mori aj na oblohe. Preto bol pre nás koncept vlastnej jachty taký dôležitý,” povedal pri tejto príležitosti prezident spoločnosti Akio Toyoda pre CarsGuide. Na otázku či to znamená, že Lexus má v úmysle vytvoriť aj vlastné lietadlo, odpovedal stručne: ,,Prosím sledujte, čo urobíme v tejto oblasti.”

Lietajúce objekty Toyoty a Lexusu

Bude Lexus lietať?

Toyota už pred niekoľkými rokmi investovala do projektu lietajúceho auta a v súčasnosti spolu s japonskou vesmírnou agentúrou pracuje na vesmírnom vozidle. Sesterská spoločnosť Lexus má zasa na konte levitujúci skateboard a projekty futuristických vesmírnych lodí, ktoré sa objavili vo filmoch Mesto tisícich planét alebo Muži v čiernom: International. Samozrejme, ťažko to nazvať skúsenosťou, ktorá vám umožní skonštruovať vlastné lietadlo. Je však jasné, že spoločnosť Lexus sa nebojí nových a neobvyklých výziev. Preto sa nápad s vytvorením lietadla zdá byť celkom reálny.

Luxusná jachta

Bude Lexus lietať?

Skutočnosťou je napokon aj jachta LY 650 Lexus. Loď bola navrhnutá v súlade s dizajnérskym jazykom L-finesse, známym z automobilov japonskej značky. Jej vzhľadu preto nechýbajú predĺžené vodorovné línie a jasne vyznačené krivky. Je dlhá takmer 20 a široká bezmála 6 metrov. Luxusná jachta v trupe ukrýva tri spálne so šiestimi miestami na spanie a tri toalety. Pri výrobe jachty podporila Lexus americká spoločnosť Marquis Yachts, ktorá sa už roky venuje výrobe jácht na objednávku. Je známa využívaním najnovších technológií a precíznou prácou skúsených remeselníkov, čím dokonale ladí s filozofiou spoločnosti Lexus.

Prečítajte si aj:


NEPREHLIADNITE: Lexus predviedol veľkolepú 20-metrovú jachtu LY 650

Oficiálna správa


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie