Aktuality

FOTO: Šofér autobusu omdlel za jazdy, volant schmatol odvážny cestujúci

Počas jazdy na rýchlostnej ceste pri Liberci vodič autobusu skolaboval, následne autobus pri vysokej rýchlosti vrazil do zvodidiel, pričom náraz vymrštil vodiča autobusu na zem.

Incident nenechal bez povšimnutia cestujúci - hrdina, ktorý ani nemal vodičské oprávnenie na šoférovanie autobusu. Napriek tomu sa chopil volantu a s autobusom odšoféroval do bezpečia na najbližšiu pumpu. Nebolo to však jednoduché, ako informovala Česká televize, bezvládne telo vodiča bolo najprv zakliesnené o pedále. S vykliesnením pomohli Raisrovi 2 ďalší cestujúci.

Ivo Raisr (41) = nový český hrdina

Český hrdina
Ivo Raisr
Zdroj: Česká televize

41-ročný softvérový špecialista si vyslúžil uznanie od polície a záchranárov. Nebyť jeho duchaprítomnej reakcie, mohlo by všetko dopadnúť inak. Počas jeho šoférovania sa nakoniec vodič autobusu prebral, a po zastavení na zastávke mu poradil ako zatiahnúť ručnú brzdu. Taktiež vystrašení cestujúci boli vďační za jeho pohotovú reakciu. Ako sám hovorí: "Cestujúci mi ďakovali, a mnoho z nich mi podalo ruku, tak to bolo pre mňa také dojemné".

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Moto Guzzi V7 Stone 850 v auto motor a šport č. 8/2022 na strane 82
MOTO

Nefalšovaný zážitok / Test Moto Guzzi V7 Stone 850

Začiatok leta vyhnal teploty do šialených výšok. Preto keď sa nám v redakcii objavila žlto-čierna Moto Guzzi V7 Stone, hľadali sme spôsob, ako naplno využiť jej potenciál na schladenie sa. Keďže vieme, že Záhorie ponúka veľa zážitkov spojených s vodou, dlho sme neváhali.