Magazín

Polícia bude od novembra nekompromisná! Za tieto chyby prídete o vodičák:

Policia, alkohol, dreger, test,
Zdroj: https://www.facebook.com/policiaslovakia/photos/a.1525315730831977/2508146569215550/?type=3&theater

Posledné mesiace to na cestách vrie. Veľký počet nehôd, ktoré častokrát skončili s fatálnymi následkami, motivoval políciu k sprísneniu pravidiel na cestách a vyhláseniu výnimočného stavu. Veľkú časť nehôd totiž spôsobili práve mladí vodiči do 24 rokov s nedostatočnými šoférskymi schopnosťami.

Zdá sa však, že ani väčší počet policajtov na cestách a prísnejšie pokutovanie neprinieslo želaný efekt, a tak policajný zbor pripravil nové pravidlá pre mladých vodičov, ktoré by mali vstúpiť do platnosti už koncom tohto roka.

Nasledovné opatrenia by sa mali týkať vodičov od 17 do 24 rokov. Ak títo vodiči do 2 rokov od obdržania vodičského preukazu zapríčinia dva vážne priestupky (medzi ktoré patrí aj prekročenie najvyššej povolenej rýchlosti) budú povinní zúčastniť sa doškoľovacieho kurzu v autoškole, rehabilitačného programu u dopravného psychológa a podrobiť sa opätovnému preskúšaniu pravidiel cestnej premávky na polícii. Celý proces si pritom budú musieť vodiči hradiť z vlastného vrecka!

V prípade ďalšieho dopravného priestupku vykonaného po preškolení, budú vinníkovi odobraté papiere úplne! Bez vodičáku tak môžete byť až 6 mesiacov. „Po uplynutí 6 mesiacov a vrátení vodičského oprávnenia začína plynúť skúšobná lehota dvoch rokov opätovne, spolu s jej následkami,” vysvetľoval policajný hovorca Michal Slivka.

Prečítajte si aj:


Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!