Aktuality

Škoda Octavia bude vyzerať fantasticky! Toto povedal človek, ktorý ju videl naživo:

Český internetový portál Auto.cz zverejnil článok, v ktorom podrobnejšie rozoberali dizajn pripravovanej budúcej generácie modelu Octavia. Novinka sa svetu predstaví už koncom tohto roka, najprv by sme mali vidieť karosársku verziu Combi. Štýlovejší liftback bude mať premiéru až začiatkom roka 2020.

My už približne vieme, čo od štvrtej generácie očakávať. Ešte lepšiu predstavu nám však dáva spoveď ľudí, ktorí už novú Octaviu videli bez kamufláže. Vraj sa máme na čo tešiť a automobilka tento model posunie minimálne o úroveň vyššie. "Vnútro je naozaj krásne. Octavia dostane dvojramenný volant a obrovskú multimediálnu obrazovku. Je to skutočne veľký posun k lepšiemu, " píše sa v článku českého Auto.cz.

Nemenovaný respondent sa vyjadril aj k exteriérovému dizajnu, pričom prezradil detaily týkajúce sa svetiel. „Zadnú časť liftbacku by som prirovnal k Audi A7 s ľahko zdvihnutým koncom, podobne, ako to má napríklad Hyundai i30 Fastback... Predné svetlomety už skutočne nie sú fyzicky rozdelené, ale vnútri sú diódové pásiky rozdelené tak, aby auto stále pôsobilo ako štvoroké." Toto riešenie dotyčný prirovnáva k svetlometom aké sme poznali napríklad z Mercedesu-Benz Triedy E.

Foto: Auto.cz

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.