Aktuality

KIA nalieva peniaze do autonómnych áut: čo môžeme v budúcnosti očakávať?

Spolupráca medzi spoločnosťami Hyundai Motor Group a Aurora je pokračovaním stragetickej spolupráce z roku 2018, novou správou je teda predovšetkým pokračovanie tejto kooperácie a investícia Kórejčanov do Aurory. Hyundai mieni finančnou podporou urýchliť vývoj autonómnych jazdiacich systémov.

Prvým samojazdiacim autom od značky Hyundai bude model Nexo, následne by sa technológie mali preniesť aj na ďalšie modely kórejského automobilového koncernu.

V súčasnosti je značka Aurora považovaná za lídra vo svojej oblasti, jej produkt s názvom Aurora Driver obsahuje lidar, radar a kamery, ktoré monitorujú okolitý svet, a počítač so softvérovými modulmi, ktoré umožňujú bezpečnú jazdu. Práve táto technológia sa už v roku 2021 objaví v automobiloch značiek Hyundai a Kia, vtedy má totiž koncern záujem uviesť do predaja automobily schopné automatickej jazdy úrovne 4.

Do určitej miery má už technológie pre autonómnu jazdu Hyundai aj dnes. Už v roku 2017 demonštroval takéto technológie na modeli Ioniq v mestskom prostredí v Las Vegas. Prvé autonómne autá od Hyundaiu však budú spočiatku využívané ako taxíky v inteligentných mestách.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?