Aktuality

Brutálna Toyota GR Supra GT4 bude na predaj už budúci rok!!!

Vozidlo GR Supra GT4, ktoré vzniklo s cieľom umožniť motoristickým nadšencom zúčastňovať sa pretekov na celom svete, vychádza z GR Supra, prvého globálneho modelu TOYOTA GAZOO Racing predstaveného tento rok. Pri vývoji nového vozidla spojil tím svoje sily s tromi technickými partnermi. Pirelli sa postaralo o pneumatiky, Ravenol zaistil dodávky mazív a výfukové sústavy inovovala spoločnosť Akrapovič. Za vývojom a výrobou stojí Toyota Motorsport GmbH.

Koncepčný model GR Supra GT4 Concept mal premiéru v marci na autosalóne v Ženeve. Toyota GR Supra sa zas v júni prvýkrát zúčastnila pretekov 24 hodín Nürburgringu.

Brutálna Toyota GR Supra GT4 bude na predaj už budúci rok!!!

Kategória GT4 si získala obľubu u súkromných súťažných tímov pre nízke náklady a malé vstupné bariéry. Vozidlá sa môžu zapájať do pretekov po celom svete vrátane japonskej série vytrvalostných pretekov Super Taikyu (S-tai), európskeho seriálu GT4, vytrvalostného šampionátu VLN na Nürburgringu v Európe alebo seriálu Michelin Pilot Challenge v USA.

Toyota GR Supra je už teraz súčasťou amerického seriálu NASCAR Xfinity Series a od roku 2020 bude súťažiť v japonskom seriáli Super GT v kategórii GT500.

Cena pretekárskeho špeciálu nebola zverejnená.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie