Aktuality

Nový Hyundai i20 bude revolučný! Zatieni konkurenciu?

Vzhľad aktuálnej generácie bol navrhnutý tak, aby vyhovoval čo najširšej skupine zákazníkov. Aj kvôli tomu si malý model kórejskej automobilky obľúbili najmä starší zákazníci. Automobilka sa však s novou generáciou pokúsi osloviť aj najmladšiu skupinu s čerstvým vodičákom. Lákadlom má byť práve úplne nová dizajnová filozofia. Približnú predstavu o tom, ako má novinka vyzerať, nám dali už prvé fotografie zamaskovaného prototypu, teraz sa grafik portálu Carscoops pokúsil počítačovo odstrániť kamufláž a odhaliť vzhľad pripravovaného modelu.

FOTO SI POZRITE TU: Carscoops

Hyundai i20 - Carscoops render
Render zverejnil portál Carscoops.com

Budúca generácia Hyundai i20 sa zmení na nepoznanie. Hranatejší dizajn a väčšia maska chladiča s Full LED svetlometmi nepochybne pritiahne pozornosť. Trojdverovej športovej karosérie sa však asi nedočkáme, no takú výbavu N Line si s týmto vzhľadom vieme bez problémov predstaviť. Pod kapotou s najväčšou pravdepodobnosťou zostane aktuálna ponuka motorizácií. Konzervatívcov poteší atmosférický štvorvalec čoby základ ponuky. Silnejšie verzie si budú musieť vystačiť s litrovým trojvalcom v rôznych výkonových príchutiach.

Hyundai i20 1.0 T-GDi

Interiér má byť o niečo luxusnejší ako doteraz. Po predstavení nového Renaultu Clio a Peugeotu 208 si automobilka nemôže dovoliť zostať pozadu. Nebudú chýbať displeje s konektivitou cez Carplay alebo Android Auto. Do ponuky pribudne aj digitálny prístrojový panel pred vodičom. Otázne je, ako veľmi tieto zmeny ovplyvnia cenu tohto mestského autíčka. Hyundai i20 je dnes obľúbený najmä kvôli výbornému pomeru ceny a výbavy, pričom väčšina záujemcov stále vsádza na spoľahlivejší a lacnejší agregát. Malé autá sa dnes snažia byť luxusnejšie a technologicky dobiehajú prémiovejšie modely, na Slovensku sa však motoristom stále nechce platiť veľa peňazí za malé auto. A preto sa môže veľmi ľahko stať, že nová generácia i20-ky bude síce lepším autom, no skrz cenu si nájde cestu k menšiemu počtu zákazníkov ako doteraz.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)
Testy

Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Keď z jedného modelového radu predáte za 24 rokov viac ako 7 miliónov vozidiel z troch generácií, možno bez akýchkoľvek okolkov hovoriť o úspechu. Štvrtá generácia Octavie, ktorá prichádza na náš trh, má latku nastavenú naozaj vysoko. Dokáže ju preskočiť? Zisťovali sme so základným naftovým motorom.