Aktuality

Toto je najstaršia KIA na Slovensku: jej názov možno ani nepoznáte

Kto hovorí, že ázijské autá nič nevydržia, nasledovné vozidlo ho možno prekvapí.

KIA Sephia 1.5 SLX BASE je vozidlo vyrobené v roku 1996 a je to najstaršia Kia predávaná v slovenských internetových bazároch. Má platnú technickú a emisnú kontrolu, atmosférický benzínový motor s maximálnym výkonom 59 kW (80 k) a manuálnu päťstupňovú prevodovku. Jedná sa o päťmiestny sedan v červenom laku s robustným čiernymi plastovými nárazníkmi, aké už na moderných osobných autách nenájdete.

Vzhľadom na 23-ročnú históriu vozidla je podozrivé, že má na odometri údaj iba 94 686 kilometrov, čo iné autá najazdia za prvé tri roky od registrácie. Lenže aj môj svokor má v garáži 15-ročnú Fabiu s nájazdom 90-tisíc kilometrov a keďže je jej prvý majiteľ, neexistujú pochybnosti o korektnosti tohto údaju. Skrátka, niekto má auto iba na vozenie sa na krátkych vzdialenostiach, prípadne roky stálo kdesi v garáži nepoužívané.

Čo dáva tušiť, že s vozidlom skutočne predchádzajúci majitelia jednali v rukavičkách, je stav vozidla. Nemá žiadne poškodenia, dokonca na kapote nevidno ani drobné poškodenia od kamienkov, na ktoré boli svojho času Kie celkom náchylné (najmä východiskový červený lak používaný okolo roku 2009).

Model Sephia ako taký sa vyrábal v rokoch 1992 až 2003, nahradili ho modeli Cerato a Forte. Automobil sa dočkal iba dvoch generácií.

Celý inzerát nájdete na stránke Autobazár.Autoviny.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.