Aktuality

SUV šialenstvo pokračuje! Premení sa Mustang na elektrické SUV?

O tom, že automobilka Ford pracuje na elektrickom SUV sme nejakú dobu vedeli. Až teraz však na povrch vyšli prvé informácie súvisiace s tým, ako by mal nový model vyzerať. Na aute pracuje špeciálna skupina konštruktérov, ktorú vo Forde označili ako „Tím Edison“ a ich cieľom je doručiť hotový produkt do roku 2020. Pôvodným plánom Fordu bolo pomenovať nový crossover Mach 1, po zverejnení tejto informácie sa však medzi ľuďmi zdvihla vysoká vlna odporu. Ľudia nechceli, aby sa označenie výkonných modelov Mustangu stalo označením pre nové SUV, a tak automobilka musí prísť s novým názvom. Nové informácie prezrádzajú, že pripravovaný model chce konkurovať nedávno predstavenej Tesle Model Y po stránkach dojazdu aj výkonu.

Ford Mustang ako SUV

Vtlačiť novému SUV umelú spojitosť s legendárnym Mustangom je podľa nás dosť odvážne a riskantné. Ford Mustang je americkou ikonou výkonných športových vozidiel, takže vytvoriť z neho crossover by mohlo výrazne rozdeliť spoločnosť. Automobilka však tomuto spojeniu zatiaľ verí a myslí si, že jej nový model prinesie žiadúce zisky. Čo si o tom myslíte vy?

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie