Aktuality

SUV šialenstvo pokračuje! Premení sa Mustang na elektrické SUV?

O tom, že automobilka Ford pracuje na elektrickom SUV sme nejakú dobu vedeli. Až teraz však na povrch vyšli prvé informácie súvisiace s tým, ako by mal nový model vyzerať. Na aute pracuje špeciálna skupina konštruktérov, ktorú vo Forde označili ako „Tím Edison“ a ich cieľom je doručiť hotový produkt do roku 2020. Pôvodným plánom Fordu bolo pomenovať nový crossover Mach 1, po zverejnení tejto informácie sa však medzi ľuďmi zdvihla vysoká vlna odporu. Ľudia nechceli, aby sa označenie výkonných modelov Mustangu stalo označením pre nové SUV, a tak automobilka musí prísť s novým názvom. Nové informácie prezrádzajú, že pripravovaný model chce konkurovať nedávno predstavenej Tesle Model Y po stránkach dojazdu aj výkonu.

Ford Mustang ako SUV

Vtlačiť novému SUV umelú spojitosť s legendárnym Mustangom je podľa nás dosť odvážne a riskantné. Ford Mustang je americkou ikonou výkonných športových vozidiel, takže vytvoriť z neho crossover by mohlo výrazne rozdeliť spoločnosť. Automobilka však tomuto spojeniu zatiaľ verí a myslí si, že jej nový model prinesie žiadúce zisky. Čo si o tom myslíte vy?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?