Aktuality

Máte toto položené za sklom? Hrozí vám za to až trojročné väzenie!

Internetový portál bratislavaden.sk informoval o zásahu polície proti vodičom s falošnými invalidnými preukazmi za sklom. Počas kontroly pri bratislavskom nákupnom centre odchytili policajti hneď dvoch podozrivých, ktorí parkovali na miestach určených pre invalidov bez legálneho oprávnenia. Ich preukazy totiž javili známky falzifikátu, a tak vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu. Obaja vodiči boli na mieste zadržaní a odvedení na policajné oddelenie k vykonaniu potrebných úkonov.

„V uvedených prípadoch je dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky,“ uviedla polícia vo svojom vyjadrení pre portál bratislavaden.sk. Ak bude vinníkom dokázané, že invalidné preukazy sú falzifikáty, hrozí im až trojročný pobyt vo väzení.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie