Aktuality

Máte toto položené za sklom? Hrozí vám za to až trojročné väzenie!

Zdroj: KR PZ Bratislava

Internetový portál bratislavaden.sk informoval o zásahu polície proti vodičom s falošnými invalidnými preukazmi za sklom. Počas kontroly pri bratislavskom nákupnom centre odchytili policajti hneď dvoch podozrivých, ktorí parkovali na miestach určených pre invalidov bez legálneho oprávnenia. Ich preukazy totiž javili známky falzifikátu, a tak vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu. Obaja vodiči boli na mieste zadržaní a odvedení na policajné oddelenie k vykonaniu potrebných úkonov.

„V uvedených prípadoch je dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky,“ uviedla polícia vo svojom vyjadrení pre portál bratislavaden.sk. Ak bude vinníkom dokázané, že invalidné preukazy sú falzifikáty, hrozí im až trojročný pobyt vo väzení.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie