Aktuality

Máte toto položené za sklom? Hrozí vám za to až trojročné väzenie!

Internetový portál bratislavaden.sk informoval o zásahu polície proti vodičom s falošnými invalidnými preukazmi za sklom. Počas kontroly pri bratislavskom nákupnom centre odchytili policajti hneď dvoch podozrivých, ktorí parkovali na miestach určených pre invalidov bez legálneho oprávnenia. Ich preukazy totiž javili známky falzifikátu, a tak vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu. Obaja vodiči boli na mieste zadržaní a odvedení na policajné oddelenie k vykonaniu potrebných úkonov.

„V uvedených prípadoch je dôvodné podozrenie zo spáchania trestného činu falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky,“ uviedla polícia vo svojom vyjadrení pre portál bratislavaden.sk. Ak bude vinníkom dokázané, že invalidné preukazy sú falzifikáty, hrozí im až trojročný pobyt vo väzení.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?