Aktuality

Volkswagen oslavuje, vyrobil už 30 miliónov Passatov. Pozrite sa na unikátne zábery z výroby prvej generácie.

Volkswagen Passat je európska legenda, etalón svojej triedy. Vyrába sa už od roku 1973 a zaraďuje sa k dvojici ďalších najúspešnejších modelov od nemeckého výrobcu: Golf a Beetle. Ikonický chrobák vznikol v počte 21,5 miliónov kusov, Golf prekonal hranicu 35 miliónov a toto číslo ďalej nezastaviteľne stúpa.

Passat s poradovým číslom 30 000 000 je jedným z prvých vyrobených kusov v modernizovanom dizajne. Má striebornú karosériu vo vyhotovení kombi a o jeho pohon sa stará plug-in hybridná sústava, teda sa jedná o Passat GTE.

Keď v roku 1973 zišiel z výrobnej linky prvý Passat, v histórii značky sa jednalo o významnú udalosť. Novinka nahradila model VW 1600 Type 3 a vtedy zrejme málokto tipoval, že sa nový projekt dožije takmer polstoročnice. Dnes vieme, že hranicu 50 rokov prekoná, hoci záujem o vozidlo v posledných rokoch mierne klesol. Dôvody na stratu zákazníkov sú rôzne, časť je možné pripísať afére Dieselgate, svoju časť viny nesú aj crossovery a SUV-čka. Nemožno však poprieť skutočnosť, že Passat je pre európsky i celosvetový trh významný model automobilu.

Jubilejný kus Passatu GTE bude určený na predvádzacie účely, konkrétne sa dostane do rúk motoristickým novinárom, ktorí o ňom budú písať články. Je teda veľmi pravdepodobné, že sa dostane aj do rúk našich kolegov z nemeckého auto motor und sport.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie