Aktuality

Škoda Karoq ako závodný špeciál? Takto by mohol vyzerať!

S dizajnovými rendermi sa na našej stránke môžete stretnúť relatívne často. Médiá ich kreatívne využívajú k tvorbe vizualizácií týkajúcich sa budúcich modelov rôznych značiek. Zaujímavé grafické práce však môžete nájsť aj inde na sociálnych sieťach, kde sa fanúšikovia automobilov pokúšajú načrtnúť vlastné predstavy o autách, ktoré by chceli niekedy vidieť aj naživo. Jedným z nich je aj Rostislav Prokop z Prostějova, ktorý na Instagrame pretvára rôzne druhy automobilov na závodné špeciály.

Škoda Karoq ako závodný špeciál

Nedávno si zobral na starosť aj obľúbené kompaktné SUV Škoda Karoq. Po počítačovej úprave z neho spravil DTM vozidlo s temnou farbou karosérie a vyzerá to dosť dobre. Mierne upravil aj vizuál denného svietenia, ktorým prepojil oddelené svetlomety. Vzadu nájdeme veľký spojler či bláznivú predstavu o štvorici výfukov. Samozrejme, len ťažko očakávať, že sa daný náčrt niekedy premietne do skutočného vozidla, no vďaka grafickému umeniu si to môžeme aspoň predstaviť. Čo na prácu Rostislava Prokopa hovoríte vy?

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?