Aktuality

Luxusné modely Lexus pracujú na letisku

Luxusne modely Lexus pracuju na letisku

Spolupráca medzi základňou Melbourne Jet Base a pobočkou Lexus Australia v hodnote 100 miliónov dolárov umožňuje podnikateľom, celebritám, hodnostárom a pilotom dopriať si luxus ponúkaný japonskou značkou.

Cestujúcich privážajú k lietadlám vlajkové limuzíny Lexus – modely LS v obidvoch dostupných variantoch – benzínový s výkonom 417 koní a hybrid, v ktorom jednotka V6 a dva elektromotory generujú celkový výkon 359 koní.

Každý model je vybavený zadnými sedadlami s výnimočným komfortom, umožňujú nastavenie na 22 rôznych polôh vrátane funkcie masáže Shiatsu. Pre posádky lietadiel sú určené sedemmiestne vozidlá Lexus RX L.

Luxusne modely Lexus pracuju na letisku

V súlade s filozofiou

Melbourne Jet Base má terminál s rozlohou 15-tisíc metrov štvorcových a štyrikrát väčší hangár. Majiteľ leteckej základne Paul Little tvrdí, že celý objekt bol postavený štýlovo, s remeselnou zručnosťou a presnosťou, zodpovedajúcou potrebám ľudí, ktorí cestujú súkromnými lietadlami.

„V Melbourne Jet Base sa orientujeme na prémiový dizajn a výnimočnú pohostinnosť. Snažíme sa poskytovať vysokú úroveň služieb aj mimo terminálu a vozidlá Lexus presne zapadajú do tohto konceptu,” hovorí austrálsky podnikateľ.

Luxusne modely Lexus pracuju na letisku

Lietadlo značky Lexus?

Lexus, to nie sú iba autá. Japonská značka sa rada zapája do tvorby produktov a konceptov, ktoré presahujú rámec automobilového priemyslu.

Lexus je autorom levitujúceho skateboardu aj luxusnej jachty LY 650, ktorá bude čoskoro vo výrobe. Dizajnéri Lexusu sa tiež podieľali na návrhoch kozmickej lode, ktorá sa objavila v sci-fi filme Valerián a mesto tisícich planét.

Preto by účasť japonskej značky na projektovaní skutočného lietajúceho objektu nebola veľkým prekvapením.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?