Aktuality

VIDEO: Autobus na CNG explodoval! Zlyhal ľudský faktor

Ako je vidieť vo videu, vodič autobusu ignoroval maximálnu povolenú výšku na prechod cez tunel. V autobuse sa v čase výbuchu okrem šoféra našťastie nikto nenachádzal. Toho previezli do nemocnice s ťažkými popáleninami.

„Počul som obrovský výbuch, neskôr pár menších. Znelo to, ako keby padalo lešenie z budovy,“ uviedol svedok nehody Björn Wallentin.

Prečítajte si aj:


Nová zbraň na horiace autá uhasí oheň do 10 sekúnd - a bez dymu!

Redakcia


Palivová nádrž CNG sa nachádza na streche

Niet pochýb o tom, že jazdenie na CNG (stlačený zemný plyn) patrí k ekologickejším a lacnejším spôsobom dopravy. Práve umiestnenie na streche autobusu je najideálnejšie aj kvôli prípadným haváriam. Na Slovensku aktuálne jazdí viac ako 260 autobusov mestskej hromadnej dopravy práve na tento druh paliva. Podobné situácie ako na videu sú na šťastie vo svete zriedkavé a práve toto video je obrovským varovným prstom pre všetkých vodičov, aby nikdy nepodcenili výšku svojho vozidla.
Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie