Aktuality

Toto je nový Opel Zafira Life! Nezľakne sa práce ani ľahkého terénu:

Nový Opel Zafira Life sa pridáva ku koncernovým modelom Citroën Spacetourer, Peugeot Traveller, ale aj nekoncernovej Toyote ProAce. Nemci prichádzajú s vlastným stvárnením predných svetlometov a masky chladiča. Zvyšok auta je na nerozoznanie od súrodencov. Platí to aj o kabíne a palubnej doske. Opel Zafira Life bude k dispozícii s tromi dĺžkami karosérie: 4,6 metra, 4,95 m a 5,3 metra.

Najkratšia je približne o desať centimetrov dlhšia ako súčasná Zafira. Nová osobná dodávka pritom ponúkne hneď niekoľko konfigurácií interiéru s miestom pre päť až deväť osôb. O pohon sa postarajú výhradne francúzske agregáty 1.5 a 2.0 Blue HDi s výkonovým rozpätím od 88 kW (120k) až do 130 kW (177 k). Okrem štandardne dodávanej šesťstupňovej manuálnej prevodovky nebude chýbať ani osemstupňový automat s hydrodynamickým meničom.

V roku 2021 má prísť do ponuky aj plne elektrická verzia. Za zmienku tiež stojí možnosť kombinácie s pohonom všetkých štyroch kolies, kde sa o prenos krútiaceho momentu na zadnú nápravu postará viskózna spojka. V náročnom teréne sa zíde aj možnosť aktivovať uzávierku zadného diferenciálu.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie