Aktuality

Modernizovaný Superb bez maskovania! Najväčších zmien sa dočkajú zadné partie

V priebehu tohto roka predstaví automobilka Škoda modernizovanú verziu vlajkovej lode Superb. Prototypy už jazdia na cestách, bez maskovania zachytili novinku až v ďalekej Číne. Aj keď môže ísť o verziu pre ázijské trhy, na fotografiách prezentuje Superb nový dizajnový smer značky. Facelift tak zaujme najmä užšími prednými svetlometmi s novou grafikou, ľahko pozmenenou mriežkou chladiča a inak riešeným nárazníkom s novými hmlovkami.

Výraznejšie zmeny môžete nájsť vzadu, kde sa prezentujú úplne nové svetlomety, ktoré opticky prepája chrómová lišta. Smerovky by po novom mali byť dynamické s efektom známym z modelov Audi. Novinka bude druhým modelom v poradí, ktorý príde o zadné logo automobilky. To nahradili roztiahnutým nápisom Škoda na veku batožinového priestoru. Po technickej stránke pribudne plug-in hybridná verzia s elektrickým dojazdom až 70 kilometrov. Elektromotor bude s najväčšou pravdepodobnosťou kombinovaný s benzínovou zážihovou 1,4-kou TSI so systémovým výkonom na úrovni 160 kW (218 k). Modernizovaný Superb uvidíme na autosalóne vo Frankfurte.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

Test Renault ZOE druhej generácie: Najazdili sme viac, ako avizuje výrobca

Renault Zoe sa pred niekoľkými dňami dočkal zásadnej modernizácie. Tretia generácia priniesla nielen evolučne vylepšený zovňajšok, ale aj významne lepší interiér a tiež výkonnejšie akumulátory schopné zabezpečiť dlhší dojazd. My sme nedávno otestovali Zoe v jeho druhej generácii, ktorú budete aj naďalej vidieť v showroomoch a možno aj v bazároch. Stojí za to, aby ste začali zvažovať kúpu?