Aktuality

Modernizovaný Superb bez maskovania! Najväčších zmien sa dočkajú zadné partie

V priebehu tohto roka predstaví automobilka Škoda modernizovanú verziu vlajkovej lode Superb. Prototypy už jazdia na cestách, bez maskovania zachytili novinku až v ďalekej Číne. Aj keď môže ísť o verziu pre ázijské trhy, na fotografiách prezentuje Superb nový dizajnový smer značky. Facelift tak zaujme najmä užšími prednými svetlometmi s novou grafikou, ľahko pozmenenou mriežkou chladiča a inak riešeným nárazníkom s novými hmlovkami.

Výraznejšie zmeny môžete nájsť vzadu, kde sa prezentujú úplne nové svetlomety, ktoré opticky prepája chrómová lišta. Smerovky by po novom mali byť dynamické s efektom známym z modelov Audi. Novinka bude druhým modelom v poradí, ktorý príde o zadné logo automobilky. To nahradili roztiahnutým nápisom Škoda na veku batožinového priestoru. Po technickej stránke pribudne plug-in hybridná verzia s elektrickým dojazdom až 70 kilometrov. Elektromotor bude s najväčšou pravdepodobnosťou kombinovaný s benzínovou zážihovou 1,4-kou TSI so systémovým výkonom na úrovni 160 kW (218 k). Modernizovaný Superb uvidíme na autosalóne vo Frankfurte.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie