Aktuality

Modernizovaný Superb bez maskovania! Najväčších zmien sa dočkajú zadné partie

V priebehu tohto roka predstaví automobilka Škoda modernizovanú verziu vlajkovej lode Superb. Prototypy už jazdia na cestách, bez maskovania zachytili novinku až v ďalekej Číne. Aj keď môže ísť o verziu pre ázijské trhy, na fotografiách prezentuje Superb nový dizajnový smer značky. Facelift tak zaujme najmä užšími prednými svetlometmi s novou grafikou, ľahko pozmenenou mriežkou chladiča a inak riešeným nárazníkom s novými hmlovkami.

Výraznejšie zmeny môžete nájsť vzadu, kde sa prezentujú úplne nové svetlomety, ktoré opticky prepája chrómová lišta. Smerovky by po novom mali byť dynamické s efektom známym z modelov Audi. Novinka bude druhým modelom v poradí, ktorý príde o zadné logo automobilky. To nahradili roztiahnutým nápisom Škoda na veku batožinového priestoru. Po technickej stránke pribudne plug-in hybridná verzia s elektrickým dojazdom až 70 kilometrov. Elektromotor bude s najväčšou pravdepodobnosťou kombinovaný s benzínovou zážihovou 1,4-kou TSI so systémovým výkonom na úrovni 160 kW (218 k). Modernizovaný Superb uvidíme na autosalóne vo Frankfurte.

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?