Aktuality

Dobre sa pozrite, toto je Porsche 911 ako Shooting Brake

Značka Porsche iba pred niekoľkými týždňami predviedla svoje najnovšie modely 911, 718 Cayman T a 718 Boxster T. Ide o športovo vyladené verzie s nižšími podvozkami, ktoré boli doteraz k dispozícii výhradne pre najvyššie a najdrahšie varianty S a v prípade 911 sa jedná o úplne novú generáciu vozidla. Že nevidíte veľké zmeny? To neznamená, že nemáte prehľad, pretože inovácie sa v Porsche dejú pomaly a každá nová generácia sa od tej prechádzajúcej líši predovšetkým v technológiách, vo výkone motorov a vylepšených jazdných vlastnostiach.

Najnovšie sa nám do rúk dostala vizualizácia novej generácie Porsche 911 vo veľmi nezvyčajnom karosárskom vyhotovení - Shooting Brake.

Možno sa pýtate, prečo by legendárna nemecká automobilka mala na postaviť Shooting Brake práve na podvozku z 911-ky, čo je celkom odlišný typ vozidla.

Pýtate sa správne a odpoveďou je, že sa v skorej dobe modelu Porsche 911 Shooting Brake ani nedočkáme. Fotografia, na ktorú sa pozeráte, obsahuje iba v počítači vytvorený rendering takéhoto automobilu.

V minulosti sa už podobné vizualizácie 911 Shooting Brake objavili a hoci sa nedočkali oficiálneho schválenia, musíme uznať, že niektoré z návrhov vyzerali naozaj pôsobivo. Je to aj prípad tejto vizualizácie. Porsche 911 Shooting Brake na nej vyzerá takmer uchopiteľne.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Škoda Octavia Combi Ambition 2.0 TDI (foto: Tomáš Kelement)
Testy

Test Škoda Octavia Combi 2.0 TDI: Vzorný zamestnanec

Keď z jedného modelového radu predáte za 24 rokov viac ako 7 miliónov vozidiel z troch generácií, možno bez akýchkoľvek okolkov hovoriť o úspechu. Štvrtá generácia Octavie, ktorá prichádza na náš trh, má latku nastavenú naozaj vysoko. Dokáže ju preskočiť? Zisťovali sme so základným naftovým motorom.