Aktuality

Dobre sa pozrite, toto je Porsche 911 ako Shooting Brake

Značka Porsche iba pred niekoľkými týždňami predviedla svoje najnovšie modely 911, 718 Cayman T a 718 Boxster T. Ide o športovo vyladené verzie s nižšími podvozkami, ktoré boli doteraz k dispozícii výhradne pre najvyššie a najdrahšie varianty S a v prípade 911 sa jedná o úplne novú generáciu vozidla. Že nevidíte veľké zmeny? To neznamená, že nemáte prehľad, pretože inovácie sa v Porsche dejú pomaly a každá nová generácia sa od tej prechádzajúcej líši predovšetkým v technológiách, vo výkone motorov a vylepšených jazdných vlastnostiach.

Najnovšie sa nám do rúk dostala vizualizácia novej generácie Porsche 911 vo veľmi nezvyčajnom karosárskom vyhotovení - Shooting Brake.

Možno sa pýtate, prečo by legendárna nemecká automobilka mala na postaviť Shooting Brake práve na podvozku z 911-ky, čo je celkom odlišný typ vozidla.

Pýtate sa správne a odpoveďou je, že sa v skorej dobe modelu Porsche 911 Shooting Brake ani nedočkáme. Fotografia, na ktorú sa pozeráte, obsahuje iba v počítači vytvorený rendering takéhoto automobilu.

V minulosti sa už podobné vizualizácie 911 Shooting Brake objavili a hoci sa nedočkali oficiálneho schválenia, musíme uznať, že niektoré z návrhov vyzerali naozaj pôsobivo. Je to aj prípad tejto vizualizácie. Porsche 911 Shooting Brake na nej vyzerá takmer uchopiteľne.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

POROVNÁVACÍ TEST: Škoda Fabia 1.0 TSI vs. Kia Rio 1.4 D-CVVT

Či chceme, alebo nie, bola to práve prvá generácia Škody Fabia, ktorá posunula kategóriu malých hatchbackov do role rodinných automobilov. Tento posun vyvolal ohlasy na opačnej strane a mnohí konkurenti reagovali. No najväčší záujem na ukrojení podielu majú, samozrejme, kórejské automobilky. Ako obstojí Škoda Fabia 1,0 TSI v porovnaní s Kiou Rio 1,4 D-CVVT?