Aktuality

Modernizovaná Lada Vesta bude pripomínať Teslu! Pozrite si prvé foto:

Vesta Facelift
Source: avtosreda.ru

Na internet už prenikla prvá fotografia interiéru modernizovaného modelu Vesta, ktorá prezradila všetky dôležité zmeny týkajúce sa palubnej dosky. Už na prvý pohľad si môžete všimnúť použitie nových obkladových materiálov, nebudú chýbať ani efektné lakované plasty. Tradicionalistov určite nepoteší prítomnosť elektronickej parkovacej brzdy či väčšieho displeja. Umiestnením aj veľkosťou môže nový dotykový displej pripomínať interiér elektromobilov Tesla. Vertikálne uložené obrazovky však používajú aj iné modely koncernu Renault-Nissan, od ktorého získa modernizovaná Vesta balík nových technológií. Nebudú chýbať ani prvky ako volič jazdných režimov, bezkľúčové štartovanie či automatická prevodovka CVT.

Vesta Facelift
Source: avtosreda.ru

V súvislosti s neustále prísnejšími bezpečnostnými normami v Európe preberie Lada väčšinu asistenčných systémov od automobilky Renault. Hovorí sa o systéme núdzového brzdenia, monitorovaní mŕtvych uhlov či dokonca udržiavaní v jazdných pruhoch. Otázne je tiež zabudovanie filtra pevných častíc pre benzínové motory.

Modernizovaná Lada Vesta príde na ruský trh už v polovici budúceho roka, na Slovensku by sa mohla objaviť najskôr koncom roka 2019.

Prečítajte si aj:


TEST: Lada Vesta SW 1.6 Ice (Video) - Stop predsudkom!

Peter Orosz


Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie