Aktuality

Dacia Sandero Stepway dostane silného rivala, Renault Clio SUV je už na ceste!

Renault Clio je v Európe populárny model, voľbou zákazníkov sa stáva pre svoju cenovú dostupnosť, pestrú technologickú výbavu, moderný dizajn a šikovné rozmery, ktoré ho predurčujú do miest. Trend je ale neúprosný, každý jeden malý hatchback sa musí pretransformovať aj do podoby SUV/crossover a ani Clio nie je výnimkou.

Crossover založený na Renaulte Clio by sa mohol stať vážnym konkurentom pre Dacia Sandero Stepway, ohroziť by ho mohol práve zmienenou cenovou dostupnosťou a technologickou vybavenosťou.

Novinka doteraz nebola ohlásená oficiálne a žiadne správy sa o nej nevyskytli ani v automagazínoch, ktoré dôsledne zbierajú všetky nové správy o prototypoch áut. Podľa fotografií, ktoré zverejnil portál autoevolution (zdroj nižšie), môžeme usudzovať, že Renault sa vydal cestou zmeny koncepcie so zachovaním vzhľadu východzieho modelu. Jedná sa teda o podobný prístup, aký si zvolila značka Ford pri vývoji modelu Fiesta Active.

Renault Clio SUV (spyshots od autoevolution, 2018)

Renault Clio SUV má nový nárazník a zadné svetlá, na aute s rozsiahlym maskovaním ale nevidno detaily predných svetlometov a masky chladiča. Je pravdepodobné, že Clio SUV preberie niektoré nové črty z aktuálneho dizajnového jazyka francúzskej automobilky, slová o dizajnovej revolúcii modelu by sme si radšej nechali pre seba. Po lepšom preskúmaní predných partií môžete vidieť, že svetlomety takmer kopírujú vzhľad tých aktuálnych v Cliu. Charakter vozidla pripomína súčasný model Captur.

Portál autoevolution zmieňuje očakávania, že sa nové malé SUV bude dodávať so základným prepĺňaným trojvalcovým motorom so zdvihovým objemom jeden liter s výkonom okolo 74 - 82 kW (100 - 110 k). Alternatívou k trojvalcu má byť 1.5 dCi a potencionálne aj 1,3-litrový agregát z faceliftovaného Kadjaru. Ponuka prevodoviek ponúkne okrem štandardného manuálu aj automatiku EDC, prípadne robotizovaný variant.

Renault Clio SUV (spyshots od autoevolution, 2018)

Nové Clio SUV v žiadnom prípade nenahradí aktuálny model Captur, ktorý má v roku 2020 ešte trocha narásť na rozmeroch. Nie je totiž vôbec ojedinelé, že jedna automobilová značka predáva dva na prvý pohľad podobné crossovery: pripomeňme si napríklad KIA Stonic a Niro či Volkswagen T-Roc a očakávaný T-Cross.

Prečítajte si aj:


Renault Clio 1.2 TCe - R.S. Light

Majo Bóna


TEST: Renault Clio Grandtour 1,5 dCi -Osvedčený spoločník

Martin Šebesta


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie