Aktuality

Toyota na autosalóne v Paríži predvedie už iba hybridy

Toyota na autosalóne v Paríži predvedie už iba hybridy (Paríž 2018)
Stánok Toyoty v Paríži ponúkne už iba hybridy.
Toyota na autosalóne v Paríži predvedie už iba hybridy (Paríž 2018)
Stánok Toyoty v Paríži ponúkne už iba hybridy.

Spoločnosť Toyota na tohtoročnom autosalóne v Paríži názorne predvedie, ako posilňuje svoje základy a pripravuje sa na budúci rast.

Nový stánok

Automobilový priemysel vstupuje do transformácie, aká sa udeje raz za storočie, a spoločnosť Toyota sa na ňu pripravuje prechodom z čistého výrobcu automobilov na poskytovateľa inovatívnej mobility, ktorý bude poskytovať stále lepšiu mobilitu pre všetkých.

Tento posun značky odráža aj jej nový stánok na autosalóne, ktorý tvoria tri špecializované zóny. Prvá – nazvaná Začnite s nemožným – je venovaná novým riešeniam mobility a inováciám budúcnosti. Druhá je oslavou motoristických aktivít spoločnosti Toyota a pretekárskeho tímu Toyota GAZOO Racing. A napokon tretia zóna je venovaná novým modelom značky Toyota, s jasným zameraním na najnovšiu ponuku hybridných produktov s vlastným dobíjaním počas jazdy.

Toyota na autosalóne v Paríži predvedie už iba hybridy (Paríž 2018)
Toyota Yaris Y20

Nový prístup k tlačovej konferencii

S cieľom plne reflektovať na meniace sa prostredie komunikačných médií nahradí tradičnú tlačovú konferenciu „na stánku“ nový digitálny formát na požiadanie, ktorého obsah bude možné sledovať kdekoľvek a v ktorejkoľvek chvíli – buď na stánku spoločnosti alebo online, či už na samotnom autosalóne alebo kdekoľvek ide na svete.

Digitálna tlačová konferencia sa začína krátkym úvodom Dr. Johana Van Zyla, prezidenta a generálneho riaditeľa spoločnosti Toyota Motor Europe. Potom nasleduje interaktívny systém s modulmi, ktoré sú venované každému vystavovanému vozidlu a ďalším dôležitým informáciám.

Cieľom je ponúknuť médiám väčšiu flexibilitu pri účasti na tlačovej konferencie spoločnosti Toyota s ohľadom na ich potreby, či už sa na prehliadke zúčastnia fyzicky alebo len virtuálne z akéhokoľvek iného miesta na svete.

Tlačová konferencia bude umiestnená na samostatnej webovej stránke (microsite) na adrese URL: parisms.toyota-europe.com a bude ju možné sledovať aj prostredníctvom kanála YouTube spoločnosti Toyota Motor Europe.

Nové vystavované vozidlá

Na autosalóne v Paríži spoločnosť Toyota exkluzívne predstaví dva kľúčové prvky svojich produktov: hybridnú technológiu a globálnu architektúru TNGA (Toyota New Global Architecture).

Spoločnosť Toyota vyvíja, zlepšuje a demokratizuje svoju technológiu hybridného pohonu s vlastným dobíjaním už viac ako 20 rokov. Tento rok budú v Paríži vystavené iba hybridné vozidlá – od kompaktného Yarisu až po najnovšie generácie modelov Corolla, RAV4 a Camry.

Toyota na autosalóne v Paríži predvedie už iba hybridy (Paríž 2018)
Toyota Camry Hybrid

Nová globálna architektúra TNGA tvorí základ novej ponuky produktov a hnacích sústav značky Toyota. TNGA je viac než len platforma; je to filozofia konštrukcie a dizajnu. Nielenže zlepšuje jazdnú dynamiku vozidiel, ale umožňuje aj rozvoj dizajnu exteriéru a interiéru so silnejším emotívnym dôrazom.

Na stánku sa vo svetovej premiére predstaví úplne nová Corolla Touring Sports a spoločne s ňou Toyota odhalí aj jej sesterský Hatchback. Vďaka novej platforme TNGA-C má nová Corolla emotívny dizajn a zároveň ponúka na výber dve hybridné hnacie sústavy s vlastným dobíjaním – 1,8-litrovú a úplne novú 2,0-litrovú.

Toyota na autosalóne v Paríži predvedie už iba hybridy (Paríž 2018)
Toyota Corolla Hybrid

Nový model RAV4 bude debutovať v európskej premiére. Predstaví výraznú robustnú konštrukciu, novú platformu TNGA-K a novú 2,5-litrovú hybridnú pohonnú jednotku s vlastným dobíjaním počas jazdy.

Po 14 rokoch absencie sa do západnej Európy vracia Camry s úplne novým modelom, ktorý sa taktiež opiera o novú platformu TNGA-K a obsahuje aj novú 2,5-litrovú hybridnú hnaciu jednotku s vlastným dobíjaním počas jazdy.

Toyota na autosalóne v Paríži predvedie už iba hybridy (Paríž 2018)
Toyota Yaris GR Sport

Pred 20 rokmi mal na autosalóne v Paríži svetovú premiéru model Yaris. Pri príležitosti tohto jubilea prichádza dnes jeho špeciálna edícia s názvom „Y20“ s rovnakým výrazným zlatožltým lakovaním ako pôvodné vozidlo z roku 1998, no tentokrát vyhotovená v dvojfarebnej kombinácii s modernou tmavosivou strechou a ďalšími tmavosivými akcentmi. Ďalšia špeciálna edícia modelu Yaris na parížskom autosalóne – športová verzia GR Sport – je oslavou úspešnej pretekárskej sezóny tímu Toyota GAZOO Racing.

Okrem modelov automobilov predstaví spoločnosť Toyota aj najnovšie bezpečnostné technológie zo svojej vývojovej dielne v podobe systému Toyota Safety Sense s novými prvkami a funkciami, ktorým sú vybavené nové modely Corolla a RAV4.

V špecializovanej zóne vyhradenej pre tím Toyota GAZOO Racing bude vystavené úspešné hybridné vozidlo Toyota TS050 Hybrid LMP1, víťaz tohtoročných vytrvalostných pretekov 24 hodín Le Mans, spoločne s vytúženou trofejou z Le Mans.

Pozývame vás na návštevu nového stánku spoločnosti Toyota v Hale 4, kde zažijete novú digitálnu tlačovú konferenciu a dozviete sa o našich najnovších produktoch.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie