Pozrite sa na novú zbraň Toyoty proti Škode Octavii Combi a Hyundai i30 kombi! Čo ponúka?

**Na nadchádzajúcom autosalóne v Paríži 2018 sa po prvý raz predstaví nová Toyota Corolla Touring Sports.** Pridá sa tak k novému hatchbacku, ktorý mala verejnosť možnosť prvý raz vidieť na jar tohto roku v Ženeve. Úplne nová Corolla bola kompletne navrhnutá a vyvíjaná v Európe, čo sa odzrkadlilo na dizajne, ktorý je v porovnaní s predchodcom (Auris)… Prečítať celé
Vydané  Text: 
**Na nadchádzajúcom autosalóne v Paríži 2018 sa po prvý raz predstaví nová Toyota Corolla Touring Sports.** Pridá sa tak k novému hatchbacku, ktorý mala verejnosť možnosť prvý raz vidieť na jar tohto roku v Ženeve. Úplne nová Corolla bola kompletne navrhnutá a vyvíjaná v Európe, čo sa odzrkadlilo na dizajne, ktorý je v porovnaní s predchodcom (Auris) ešte agresívnejší.
**Nový modelový rad Corolla 2018 s úplne novou 2,0-litrovou plnohybridnou hnacou sústavou je zároveň debutom duálnej hybridnej stratégie spoločnosti Toyota.** Hybridná technológia takmer úplne vytlačila štandardné motory z ponuky a **posledným konvenčným motorom v ponuke bude – 1,2-litrový zážihový agregát s turbodúchadlom** a výkonom 116 k.

TOP 5 faktov o automobilke Toyota!

Je to najväčší automobilový koncern na svete, ročne vyrobí viac ako 10 miliónov vozidiel. Sú známe svojou spoľahlivosťou a modernými technológiami. Ako napríklad hybridný pohon, ktorý sa stal vizitkou značky. Toyota žne úspechy na všetkých kontinentoch. Čo o nej možno neviete?

Popri ňom budú na výber dve hybridné pohonné sústavy – 1,8-litrová s výkonom 122 k a 2,0-litrová s výkonom 180 k. Posledná menovaná jednotka je zvlášť unikátnou ponukou v tomto segmente vozidiel, pretože **žiadny iný konvenčný pohon nedokáže ponúknuť takúto kombináciu výkonu a nízkej úrovne emisií.**
Okrem novej platformy prináša Toyota pre Corollu aj **systém variabilného adaptívneho odpruženia (AVS), ktorý je typický skôr pre autá vyššej kategórie.** Automobilka zároveň sľubuje výrazne lepšiu ovládateľnosť a obratnosť. **Tú sa im podarilo dosiahnúť vďaka nižšie umiestnenému motoru, sedadlám s nižším vzťažným bodom bedrového kĺbu a inému umiestneniu akumulátora pod zadnými sedadlami.** Všetky tieto opatrenia v spoločnej súčinnosti umožňujú, aby mal model Corolla Touring Sports nízke ťažisko.
Nová Corolla Touring Sports má úplne nový interiér, ktorý je navrhnutý tak, aby pasažierom poskytol ešte viac priestoru. Vnútro môže byť navyše obohatené o nové textúry či farby obloženia. Ukrátení o priestor nebudú ani cestujúci vzadu. Napríklad vzdialenosť medzi predným a zadným sedadlom je až 928 mm, vďaka čomu má cestujúci na zadnom sedadle dostatok miesta, a **nákladový priestor s veľkorysým objemom 598 litrov obsahuje množstvo rôznych praktických pomôcok na zvýšenie pohodlia.**
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement

Inzercia