AKTUÁLNE: V Janove sa zrútil most s autami, hlásia množstvo obetí!

**Na rušnej talianskej diaľnici sa pri meste Janov o 11:50 zrútila veľká časť mosta Morandi.** V tom čase bolo na danom úseku množstvo áut, záchranné zložky hlásia desiatky mŕtvych. *“Rozsah (nešťastia) je obrovský. Pravdepodobne sú desiatky mŕtvych medzi tými, ktorí spadli z viaduktu, aj tými, na ktorých spadli trosky. Hasiči spoločne so záchranármi vyťahujú v súčasnosti zranených. Niektorí… Prečítať celé
Vydané  Text: 
**Na rušnej talianskej diaľnici sa pri meste Janov o 11:50 zrútila veľká časť mosta Morandi.** V tom čase bolo na danom úseku množstvo áut, záchranné zložky hlásia desiatky mŕtvych. *“Rozsah (nešťastia) je obrovský. Pravdepodobne sú desiatky mŕtvych medzi tými, ktorí spadli z viaduktu, aj tými, na ktorých spadli trosky. Hasiči spoločne so záchranármi vyťahujú v súčasnosti zranených. Niektorí už dorazili do nemocníc v Janove. V Lombardii aj Piemonte sú všetky nemocnice pripravené. Pracujeme, ale v tejto chvíli vám nemôžem oznámiť rozsah celého problému,“* uviedol pre agentúru Adnkronos Francesco Berman, riaditeľ záchrannej služby v Janove.
**Podľa predbežných správ stál za zrútením stavby zosuv pôdy, v čase tragédie bola na mieste silná prietrž mračien. Momentálne na mieste zasahuje viac ako 200 príslušníkov záchranných zložiek, internetom sa šíria videá priamo z miesta nešťastia.** Most vedie nad nákupné centrá, továrne, niekoľko obytných domov, železničnú trať do Milána a rieku Polcevera. Úroveň vozovky je vo výške 45 metrov. Stavba pochádza zo 60. rokov minulého storočia.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement

Inzercia