Aktuality

VIDEO: Toyota Supra prvýkrát v akcii, vypočujte si jej nádherný zvuk!

Supra
Zdroj: Motor1.com
Supra
Zdroj: Motor1.com

Mnohí očakávali, že novú Supru oficiálne predstavia priamo na festivale v Goodwoode. Nakoniec nám však automobilka ukázala len zamaskovaný prototyp. Komentátor vo videu prezradil, že na trati sa Toyota predviedla s vrcholnou motorizáciou pod prednou kapotou. Trojlitrový šesťvalec od BMW disponuje výkonom 253 kW (340 koní) a maximálnym krútiacim momentom až 450 Nm. Fanúšikov môže sklamať rozhodnutie dodávať Supru výhradne s dvojspojkovou automatickou prevodovkou.

Podľa neoficiálnych informácií by mala novinka dosiahnuť 100 kmh/h už za 4,5 sekundy, a to najmä vďaka optimálnej hmotnosti len 1 500 kilogramov. Pokiaľ sa vám hodnota zrýchlenia nepozdáva, Toyota oficiálne potvrdila vývoj ostrejšej verzie s prívlastkom GRMN. Na konkrétne parametre si však budeme musieť ešte počkať.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

Prvá jazda: Nový Hyundai i30 1.5 DPi a i30 Wagon N-Line 1.6 CRDi

Ako zvláda vylepšený Hyundai i30 s motorom 1.5 DPi mestské podmienky? A hodí sa do športovo ladeného kombi známy naftový motor 1.6 CRDI? Odpovede som sa snažil nájsť počas prvých jázd s hatchbackom a kombi i30 po facelifte. Veľa času som nepotreboval, autá presviedčajú o svojich kladoch už po prvých kilometroch.