Dieťa v aute? Táto aplikácia vám pripomenie, aby ste naňho nezabudli!

Len pred niekoľkými dňami vyhasol na zadnom sedadle rozhorúčeného auta ďalší život malého dieťaťa. Asi nemusíme zdĺhavo písať o tom, aké vážne psychické následky môže táto tragédia na človeku zanechať. Tieto prípady sú hrôzostrašné aj z iného dôvodu. Do rovnakej situácie sa môže veľmi jednoducho dostať každý z nás. Stačí chvíľka nepozornosti, spôsobená napríklad mimoriadnou situáciou v… Prečítať celé
Vydané  Text: 

Len pred niekoľkými dňami vyhasol na zadnom sedadle rozhorúčeného auta ďalší život malého dieťaťa. Asi nemusíme zdĺhavo písať o tom, aké vážne psychické následky môže táto tragédia na človeku zanechať. Tieto prípady sú hrôzostrašné aj z iného dôvodu. Do rovnakej situácie sa môže veľmi jednoducho dostať každý z nás. Stačí chvíľka nepozornosti, spôsobená napríklad mimoriadnou situáciou v práci, a ocitnete sa v rovnakej pozícii ako matka, ktorú ste predtým v komentároch nechápavo odsudzovali.
Ako podobnej tragédii predísť? Stačí mať v mobile nainštalovanú tú správnu aplikáciu, ktorá vás na prítomnosť dieťaťa v aute upozorní. Nájdete ju pod názvom The Backseat a poteší dostupnosťou pre zariadenia Android alebo Apple. Aplikácia začne automaticky fungovať po uvedení vozidla do pohybu. Po zastavení na parkovisku dostanete od aplikácie jednoduché upozornenie. Pokiaľ do niekoľkých minút prístroj neodomknete a nevypnete upozornenia, začne automaticky zvoniť. A to dokonca aj v prípade, keď máte zapnutý tichý režim. V najhoršom prípade dokáže The Backseat rozoslať aj textové správy a e-maily s GPS umiestnením vozidla až trom osobám, ktoré si v nastaveniach určíte.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.