Pokuty za chýbajúce STK a EK budú výrazne nižšie

Aj na Slovensku sa občas pristúpi k zmene zákonov tak, aby boli v prospech motoristov. Napríklad pokuty za chýbajúce STK a EK budú výrazne nižšie.
Vydané  Text: 

Ilustračné foto
Ak nestihnete, zabudnete alebo vedome nevykonáte na svojom vozidle povinné servisno-technické a emisné kontroly, príde vám domov pokuta vo výške 165 € za každú z nich. Dokopy nezanedbateľných 330 €. Kto zaplatí pokutu do 15 dní, má tretinovú zľavu. Od tejto nedele sa na Slovensku tieto pravidlá zmenia. Ak okrem rýchlej platby aj včas prejdú kontrolami, uplatní sa dvojtretinová zľava. Motoristi tak zaplatia 55, respektíve 110 eur. Téme sa venoval aj denníkn.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.