AKTUÁLNE: Po Bratislave sa dnes rútil autobus bez vodiča, okolidúci ho zachytil na video

Vodič autobusu vystúpil a zabudol zatiahnuť brzdu. Autobus sa tak rozbehol a rútil sa po chodníku niekoľko stoviek metrov!
Vydané  Text: 

**Neuveriteľné šťasťie v nešťastí! Inak sa ani nedá opísať nehoda, ktorá sa dnes ráno stala v Bratislave v mestskej časti Dúbravka.** Autobus mestskej hromadnej dopravy sa doslova rútil chodníkom, po ktorom bežne chodia ľudia. Snáď iba zázrakom sa nikomu nič nestalo, autobus poškodil lavičky a dve stojace autá. Keby to nebolo na videu, nikto by tomu ani neuveril. Video náhodného okolidúceho zachytáva červeno-čierny autobus mestskej hromadnej dopravy, ako bez vodiča prechádza po chodníku. Až po tom, čo autobus zničil drevenú lavičku a poškodil dve odparkované autá, narazil do stromu v parku a ostal stáť. Až po chvíli za autobusom dobehol vodič autobusu, ktorý už vtedy celkom určite vedel, že ho táto chyba nepochybne výjde draho. Podľa stránky refresher v autobuse počas jeho nekontrolovanej jazdy sedel ešte jeden vodič v zácviku. Nevieme si však vysvetliť, ako je potom možné, že sa v kritickej situácii neposadil za volant a nedupol na brzdu? Prípadne prečo nepotiahol ručnú brzdu, ktorá visí pre prípad núdze v časti s pasažiermi?
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.