Aktuality

Vyššiu životnosť letných pneumatík PremiumContact 6 potvrdili aj bežní slovenskí vodiči

Vyššiu životnosť letných pneumatík PremiumContact 6 potvrdili aj bežní slovenskí vodiči
Vyššiu životnosť letných pneumatík PremiumContact 6 potvrdili aj bežní slovenskí vodiči

Onedlho na Slovensku vypukne obdobie prezúvania zimných pneumatík za letné. Continental aj v rámci tohtoročnej „prezúvacej sezóny“ ponúka svoju zdokonalenú stálicu v podobe letných pneumatík PremiumContact 6. Tie už vlani vo viacerých testoch odborných magazínov potvrdili zlepšenie v parametri kilometrového výkonu, t.j. zvýšenia životnosti pneumatiky, v ktorom predchodkyne tohto prémiového modelu zaostávali. PremiumContact 6 konkurenciu zdolávajú aj tu. Napríklad vo veľkom teste letných pneumatík nemeckého motoristického magazínu zvíťazili celkovo, a dominovali aj v kategórii kilometrový výkon.

Pre potvrdenie výsledkov zlepšenia životnosti Continental zorganizoval aj niekoľko mesačné testovanie letných pneumatík PremiumContact 6 tými najpovolanejšími – bežnými vodičmi. Do testu sa zapojilo desať bežných vodičov zo Slovenska a Česka. Jazdci sa do testovania prihlásili prostredníctvom fanpage na Facebooku a museli splniť podmienku, že do konca októbra 2017 najazdia minimálne 15 000 kilometrov. Tento limit všetci vodiči splnili, no našli sa aj takí, ktorí najazdili o desaťtisíce kilometrov viac. Testovací jazdci oceňovali predovšetkým vysokú životnosť pneumatík. Podľa odborníkov z Continentalu životnosť pneumatiky nezávisí len od toho koľko vodič najazdí kilometrov, ale odvíja sa najmä od toho, po akých trasách a vozovkách sa pohybuje. Continental tak získal relevantné a cenné informácie o pneumatikách a ich opotrebení po jazde na slovenských cestách priamo od spotrebiteľov.

Vyššiu životnosť letných pneumatík PremiumContact 6 potvrdili aj bežní slovenskí vodiči
Testovaná pneumatika

„S výsledkami testu sme veľmi spokojní, pretože sa nám potvrdilo to čo sme očakávali. Pneumatika PremiumContact 6 má veľmi vysokú životnosť a výborné jazdné vlastnosti. Vďaka získaným hodnotám sme sa uistili, že tento model prevýšil svojho predchodcu Conti PremiumContact 5 a Conti SportContact 5,“ uviedol Aleš Langer, z oddelenia Zákazníckho servisu Continental Barum s.r.o.

Výsledok celého projektu, ako aj hodnotenie účastníkov testu si môžete pozrieť aj prostredníctvom reportážneho videa tu:

Jednoznačný víťaz testu

Nemecký motoristický magazín testoval 52 modelov pneumatík veľkosti 225/50 R 17 od európskych, amerických a ázijských výrobcov vrátane letných pneumatík PremiumContact 6. Redaktori magazínu prisúdili týmto pneumatikám „najlepšie jazdné vlastnosti na mokrých a suchých cestách, dynamické ovládanie výkonu s presnými reakciami pri vedení vozidla a krátku brzdnú dráhu na suchu aj za mokra“ a pochválili „vynikajúcu spotrebu paliva“.

Záverom experti napísali: „Jasným víťazom tohto porovnávacieho testu je nový model PremiumContact 6 od spoločnosti Continental. V žiadnej z dvanástich disciplín testu nezakopol a stal sa nielen celkovým víťazom testu, ale aj „Eko–šampiónom“.

Porota na horúcej novinke z dielne spoločnosti Continental okrem krátkej brzdnej dráhy na suchu a mokre pozitívne hodnotila aj dynamické handlingové vlastnosti, precíznu odozvu riadenia či dobrý kilometrový výkon.

Pneumatika Continental PremiumContact 6
Pneumatika Continental PremiumContact 6

Bezpečnosť na prvom mieste

Nové pneumatiky PremiumContact 6 kombinujú maximálnu bezpečnosť s vysokým komfortom, dobrými ekologickými vlastnosťami a presnou reakciou riadenia. Výsledkom je zvýšenie jazdných výkonov o 15 percent a zníženie valivého odporu o päť percent, bez zhoršenia bezpečnosti. PremiumContact 6 sú obzvlášť zamerané na bezpečnosť, optimalizovaný handling a vysokú kvalitu jazdy, určené pre vozidlá od strednej triedy nahor. Zmienené vlastnosti od pneumatík očakávajú výrobcovia aj vodiči.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie