Aktuality

Volkswagen plánuje postaviť až 16 nových tovární na elektromobily! Aké má plány so Slovenskom?

VW bratislava
VW bratislava

Nemecká automobilka Volkswagen chce posunúť svoju elektrickú iniciatívu na vyšší level. Na výročnej mediálnej konferencii sa súčasný šéf koncernu, Matthias Muller, novinárom zdôveril s plánom rozšíriť výrobu elektrických automobilov až do šestnástich výrobných závodov po celom svete. K rozšíreniu dôjde v rámci programu Roadmap E, prostredníctvom ktorého koncern navýši výrobné kapacity. V súčasnosti sa elektrické Volkswageny vyrábajú len v troch závodoch.

VW bratislava

Všetkých 16 chcú zriadiť do roku 2022, pričom prvých 7 by mali spustiť už v priebehu dvoch rokov. Zatiaľ nie je jasné, koľko stávajúcich továrni prejde len úpravou a kde plánujú postaviť tie úplne nové. Momentálne sa hovorí najmä o Číne, USA a Európe. O konkrétnych oblastiach však nemáme žiadne bližšie informácie. Bratislavský závod patrí k významným producentom áut a s najväčšou pravdepodobnosťou sa s fabrikou v programe Roadmap E počíta. Na presné detaily si budeme musieť ešte nejakú chvíľu počkať.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie