Volkswagen plánuje postaviť až 16 nových tovární na elektromobily! Aké má plány so Slovenskom?

Matthias Muller prezradil nové plány koncernu VW.
Vydané  Text: 
Nemecká automobilka Volkswagen chce posunúť svoju elektrickú iniciatívu na vyšší level. Na výročnej mediálnej konferencii sa súčasný šéf koncernu, Matthias Muller, novinárom zdôveril s plánom rozšíriť výrobu elektrických automobilov až do šestnástich výrobných závodov po celom svete. K rozšíreniu dôjde v rámci programu Roadmap E, prostredníctvom ktorého koncern navýši výrobné kapacity. V súčasnosti sa elektrické Volkswageny vyrábajú len v troch závodoch.
Všetkých 16 chcú zriadiť do roku 2022, pričom prvých 7 by mali spustiť už v priebehu dvoch rokov. Zatiaľ nie je jasné, koľko stávajúcich továrni prejde len úpravou a kde plánujú postaviť tie úplne nové. Momentálne sa hovorí najmä o Číne, USA a Európe. O konkrétnych oblastiach však nemáme žiadne bližšie informácie. Bratislavský závod patrí k významným producentom áut a s najväčšou pravdepodobnosťou sa s fabrikou v programe Roadmap E počíta. Na presné detaily si budeme musieť ešte nejakú chvíľu počkať.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement