Aktuality

Nový Hyundai Santa Fe oficiálne: iba dva naftové a jeden benzínový motor?

Štvrtá generácia modelu Santa Fe prináša pokročilé asistenčné systémy a viac priestoru pre posádku. Novinka je atraktívnejšia aj po dizajnovej stránke. Predná maska s kaskádovým efektom využíva veľkú mriežku chladiča, úzke denné svetlomety a výrazné chrómové prvky. Na rozdiel od menšieho modelu Kona nové Santa Fe pôsobí o niečo elegantnejším dojmom.

Podobne je na tom aj interiér, ktorý je vyrobený z kvalitnejších materiálov. Dotyková obrazovka je umiestnená vyššie a páči sa nám aj prítomnosť fyzických tlačidiel. Vďaka predĺženému rázvoru budú mať cestujúci na zadných sedadlách viac miesta najmä v pozdĺžnom smere.

Hyundai Santa Fe 4. generácie (2019)

Posun vpred nastal aj v oblasti aktívnej bezpečnosti. Santa Fe vás po novom upozorní na prítomnosť cestujúcich na zadných sedadlách, aby sa nestalo, že v rozhorúčenom aute zamknete dieťa či domáceho miláčika. Ďalšou novinkou je systém schopný dočasne zabrániť pasažierom vystúpiť v prípade, že k autu smeruje iné vozidlo, ktoré by vás pri vystupovaní mohlo zraziť. Ďalšie detaily sa dozvieme už čoskoro na autosalóne v Ženeve.

Vyberáme z oficiálnej správy výrobcu:

• Santa Fe novej generácie je elegantné a výkonné SUV s veľkorysým vnútorným priestorom a najmodernejšími bezpečnostnými prvkami.
• S dĺžkou 4 700 mm, šírkou 1 890 mm a výškou 1 680 mm je Santa Fe najrobustnejším osobným vozidlom značky Hyundai. Batožinový priestor má základný objem 625 litrov.
• Nadväzuje na silnú tradíciu SUV značky Hyundai s vyše 1,5 milióna predanými SUV v Európe.
• Nové Santa Fe má expresívnu a energickú prednú časť karosérie s kaskádovitou maskou chladiča a nápadnými komponentovými reflektormi.
• Inovatívne bezpečnostné prvky zvýrazňujú ambíciu Hyundai sprístupňovať vyspelé technológie širokému okruhu zákazníkov.
• Novinkou v rámci automobilového priemyslu je systém Rear Occupant Alert, ktorý monitoruje zadné sedadlá, keď vodič opúšťa automobil.
• Systém pohonu všetkých kolies HTRAC s variabilným rozdeľovaním krútiaceho momentu zvyšuje agilitu a prispieva k priaznivej spotrebe paliva.


Prémiový dizajn

Dizajn Santa Fe štvrtej generácie nadväzuje na nový vzhľad SUV značky Hyundai. Moderný a elegantný dizajn dopĺňa nápadné vyhotovenie komponentových reflektorov a kaskádovitá maska chladiča, ktorá vytvára identitu aktuálnych modelov. Ďalej je vonkajší dizajn charakterizovaný energickým postojom so širokým rozchodom kolies a výrazným, atletickým tvarom. Vycibrené línie karosérie zvýrazňujú status Santa Fe ako špičkového modelu radu SUV Hyundai.

Hyundai Santa Fe 4. generácie (2019)

Vylepšený pohon všetkých kolies HTRAC

Santa Fe novej generácie má vyspelý systém pohonu všetkých kolies s adaptívnym rozdeľovaním krútiaceho momentu podľa adhézie a rýchlosti jazdy, označený HTRAC. Systém pohonu všetkých kolies Santa Fe novej generácie variabilne reguluje rozdeľovanie krútiaceho momentu a brzdnú silu na predných a zadných kolesách. Podporuje tým vodiča vo všetkých jazdných situáciách, na normálnom povrchu, snehu či šmykľavej ceste a zvyšuje stabilitu pri prejazde zákrutami.

V ponuke dva dieselové a jeden benzínový motor

Pre Santa Fe novej generácie sú na výber dva naftové motory a jeden benzínový agregát. Modifikované motory spĺňajú novú emisnú normu Euro 6c a majú zníženú spotrebu paliva. **Štandardný štvorvalcový turbodiesel 2.0 CRDi** je na výber v dvoch modifikáciách s výkonom 110 kW (150 k) a 134 kW (182 k) v kombinácii so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou alebo novo vyvinutou 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Väčší turbodiesel** 2.2 CRDi s výkonom 144 kW** (197 k) má s novou 8-stupňovou automatickou prevodovkou o 3 až 4 percentá nižšiu spotrebu paliva ako v predchádzajúcej generácii. Ponuku motorov dopĺňa **benzínový štvorvalec 2.4 GDI** s výkonom 136 kW (185 k).

Hyundai Santa Fe 4. generácie (2019)

Nové bezpečnostné technológie v rámci automobilového priemyslu

Hyundai dbá o bezpečnosť svojich zákazníkov. Aby splnil najvyššie európske bezpečnostné štandardy, Hyundai Santa Fe štvrtej generácie prichádza s jedným z najlepších kompletov bezpečnostných technológií, ako aj niektorými prvkami použitými po prvý raz v automobilovom priemysle. Všetky sú súčasťou kompletu aktívnych bezpečnostných prvkov a asistenčných systémov Hyundai SmartSense™.

Hyundai Santa Fe 4. generácie (2019)

Inovatívna funkcia Rear Occupant Alert monitoruje zadné sedadlá a upozorňuje vodiča pri opustení vozidla na osoby zostávajúce v kabíne. Systém Rear Cross-Traffic Collision-Avoidance Assist pri cúvaní na cestu z miesta s nedostatočným výhľadom nielen upozorňuje vodiča, keď sa zboku približuje iné vozidlo, ale aj automaticky zabrzdí Santa Fe v nebezpečnej situácii. Safety Exit Assist zabraňuje nehodám, keď sa zozadu približujú iné vozidlá alebo cyklisti dodatočným zamknutím dverí, aby pasažieri mohli vystúpiť iba keď je to bezpečné.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie