Tento opravený Land Rover 4×4 je automobilová dokonalosť.

Istá spoločnosť Cool & Vintage si zobrala do parády starší Land Rover, aby z neho spravila zberateľský kúsok pre prehnane bohatých zákazníkov.
Vydané  Text: 

Aktivity značky Cool & Vintage sledujeme už dlhší čas a ich prácu vieme oceniť. Predmetom ich podnikania je niečo, čo je u nás považované viacmenej za šarlatánstvo a čo zaváňa podvodom, avšak v zahraničí a s investovaním XY-tisíc amerických dolárov sa situácia dramaticky obracia v prospech predajcu. Vziať si do garáže starší Land Rover a prerobiť ho na nepoznanie, respektíve v ňom vymeniť a opraviť všetku techniku a pritom zvýšiť jeho trhovú hodnotu, to je už seriózny podnikateľský plán. Cool & Vintage sa to darí a prerába a predáva jeden Land Rover za druhým. Nám z posledných realizácií asi najviac ulahodil projekt BLACK 2010.
Vo svojej podstate ide o dokonale jednoduché a prísne úžitkové vozidlo, ktoré však dnes patrí do súkromných zbierok ľudí, ktorí si veľmi na jeho praktické využitie nepotrpia. Ale aj vďaka ich záujmu sa môžu takéto automobily zachovať aj pre ďalšie desiatky rokov a plniť sny automobilových entuziastov.
Land Rover BLACK 2010 je vybavený 2,4-litrovým naftovým motorom, vnútorným čalúnením „v koňakovej koži“, trojvrstvovým čiernym lakom karosérie a tmavohnedou plátenou soft top strechou. Automobil disponuje pohonom všetkých štyroch kolies a v jeho interiéri nachádzame množstvo mechanických ovládacích prvkov, ktoré svedčia o jeho funkčnej dokonalosti a čistote. Takže, nechajte sa uniesť, fotky BLACK 2010 od Cool & Vintage máme v galérii k článku.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.