Škoda Rapid príde o všetky naftové motory! Prečo?

Túto informáciu prezradil zástupca značky, Vítězslav Pelc, českému portálu autorevue.cz.
Vydané  Text: 

Len nedávno sme vás informovali o tom, že modernizovaná Škoda Fabia sa bude spoliehať už len na trojvalcové benzínové agregáty, pričom preplňované verzie po novom získajú aj filter pevných častíc. Súhlasíme, že do malých mestských automobilov naftové motory nepatria, no prekvapila nás správa o ďalších zmenách, ktoré si automobilka Škoda pripravila pre model Rapid.
Podľa slov PR manažéra automobilky, v Českej republike došlo k ukončeniu objednávok naftových verzií modelov Rapid a Rapid Spaceback. „Z dlhodobého hľadiska sa podiel dieselových pohonných jednotiek v segmente menších modelov pohyboval na hranici niekoľkých málo percent, výnimku tvoria iba väčšie dodávky firmám a veľkoodberateľom,“ povedal redakcii Autorevue Pelc. Zatiaľ nepoznáme oficiálne stanovisko slovenského zastúpenia, je však len otázkou času, kedy ukončia predaj motorov 1.4 TDI (66 kW) a 1.6 TDI (85 kW) aj u nás.
Je viac-menej isté, že naftové motory pod kapotou modelu Rapid uvidíme až po uvedení novej generácie na trh. Nástupca má byť postavený na platforme MQB A0 a predstaviť by sa mal už koncom tohto roka. Výrobca už nepočíta s verziou liftback, a preto dôjde k zmene názvu na Škoda Spaceback.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?