Je to oficiálne: Elektrický Hyundai s dojazdom 470 km uvidíme 27. februára

Hyundai Kona dostane v Ženeve plne elektrickú verziu s dojazdom 390 km, okrem toho kórejská automobilka predstaví aj jej výkonnejší variant.
Vydané  Text: 

Elektrický Hyundai Kona na Auto Expo 2018 v Hindi (youtube)
Elektromobily a ekologicky šetrné automobily sa dnes spájajú so značkou Hyundai v podobnej miere ako s Toyotou. Model Ioniq ponúka ako v hybridnej, tak plug-in hybridnej verzii a dokonca aj čisto elektrický varinat, čo je vo svete nevídaná kombinácia. Problémom Ioniqu však je, že to nie je SUV. Hyundai Kona dostane v Ženeve plne elektrickú verziu s dojazdom 390 km, okrem toho kórejská automobilka predstaví aj jej výkonnejší variant.
Hyundai Kona sa zaradí do lukratívneho klubu elektromobilov (foto: redakcia)
Podľa oficiálnych informácií predstaví Hyundai svoje elektrické SUV už v utorok 27. februára, teda len týždeň pred premiérou na ženevskom autosalóne. Nepôjde o úplne nový model, ale elektrický variant esúvečka Kona, ktoré sa predáva zatiaľ iba s konvečnými spaľovacími motormi. V marcovom čísle časopisu AUTO MOTOR A ŠPORT nájdete náš test HYUNDAI KONA s litrovým trojvalcovým motorom. Už teraz však vieme, že bude ponúkaná v dvoch výkonových nastaveniach, pričom jedna z verzií bude patriť k najvýkonnejším elektrickým autám na našom trhu. Automobilka uvádza, že podľa metodiky WLTP bude mať elektrická Kona dojazd až 470 kilometrov! Elektromobil sa v predaji objaví ešte v priebehu tohto roka a Hyundai tak bude prvou automobilkou, ktorá ponúkne plne elektrické kompaktné SUV.
Hyundai Kona bude aj plne elektrická - ukáže sa vo februári 2018 (foto: redakcia)
Akutálne je na internete oficiálne video pripravovanej elektrickej Kony, ktoré však neprezrádza prakticky nič. Pred niekoľkými dňami sa ale na internete objavilo amatérske z YouTube, ktoré prezrádza viac: automobil je na ňom zachytený bez akéhokoľvek maskovania v matnej úprave karosérie, dizajn sa nechal inšpirovať komiksovým fenoménom IRON MAN. Automobil sa takto predviedol na podujatí Auto Expo 2018 v Hindi a jeho pohon bol plne elektrický. Snáď jediné, čo bolo na predvedenom automobile nereálne, boli jeho atypické kolesá, všetko ostatné by sme si vedeli predstaviť aj vo finálnej podobe elektromobilu:
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.