Takto vyzerá modernizovaná Škoda Fabia! Zmeny sú takmer neviditeľné.

Novinka poteší vylepšenou technikou.
Vydané  Text: 

Ani šedá kôra mozgová by Poirotovi nepomohla narýchlo vyhľadať dizajnové zmeny na modernizovanej Fabii. Oficiálne zdroje však uvádzajú, že dizajnéri pozmenili tvar nárazníkov a svetlometov, ktoré získali novú LED technológiu. Hatchback si po novom môžete objednať aj s 18“ diskami kolies. Podobne je na tom aj interiér. Zmenili sa materiály, k dispozícii bude nový druh čalúnenia sedadiel a pribudlo zopár USB vstupov. Už v základe bude k dispozícii aj infotainment s 6,5“ dotykovým displejom a podporou USB kľúčov, SD kariet a Bluetooth. Pre funkciu zrkadlenia obrazovky telefónu musíte siahnuť hlbšie do vrecka a priplatiť si za systém Swing Plus či Amundsen.
Pribudlo tiež niekoľko nových Simply Clever riešení v podobe držiakov na tablet, odpadkového koša vo dverách či univerzálnej podložky v kufri. Nás však zaujali asistenčné systémy, ktoré Fabiu udržia v jazdnom pruhu alebo upozornia vodiča na auto, ktoré sa nachádza v mŕtvom uhle. Svižne jazdiacich vodičov sklame ponuka motorov, v ktorej nenájdeme ani najslabšiu verziu 1.5 TSI. Ponuka sa orientuje na benzínové trojvalcové motory. Základom bude litrové MPI s výkonom rýchlovarnej kanvice (44 kW) a na vrchole 1.0 TSI s 81 kW (110 k). Viac informácii zverejní automobilka Škoda na autosalóne v Ženeve.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?