Magazín

TOP23 Najkrajších príjazdových ciest pre inšpiráciu

Mať vlastné parkovisko pred domom, to je vrchol ľudského blahobytu!

Keď som žil v Starom meste v Bratislave, sníval som o tom, ako raz budem parkovať vlastné auto pri vlastnom dome.. Asi si viete predstaviť, aká zlá situácia je tam s parkovaním - a ja som mal dlhú Alfu Romeo 159 Sportwagon, ktorej obratnosť nebola práve ideálna. Kombinácia tuhého riadenia, nízkeho podvozka, dlhých previsov vzadu aj vpredu bola skrátka nočnou morou a neraz som parkoval aj niekoľko minút, len by som na 15 cm vysokom obrubníku neodpálil predný spojler alebo nenatrhol pneumatiku o ostrú hranu diery v ceste.

Pravidelne smrdela spojka, keď som sa snažil zadkom nacúvať na chodník a x-krát som musel vystúpiť z auta, aby som videl, či som od vedľajšieho auta vzdialený aspoň tie dva centimetre od šúchania plechov. Susedia to asi až tak neriešili a odretý lak na autách bol na našej ulici nepríjemnou a častou záležitosťou.

Skrátka, sníval som o vlastnom dome a vlastnej príjazdovej ceste, kde nebudem musieť riešiť zle parkujúcich susedov, budem mať vždy voľné parkovacie miesto a hocikedy budem môcť auto umyť a skontrolovať bez účasti babiek pozorujúcich ma z okna bytovky.

Podarilo sa, dnes stojím pred otázkou, ako si túto príjazdovú cestu zveľadím a spravím tak, aby bola naozaj peknou. Denno denne teda sledujem fotoblogy a Pinteresty, aby som sa inšpiroval. Už v tom mám pomerne jasno a s príchodom teplejšieho počasia sa pustím do práce, ale medzitým som našiel veľké množstvo krásnych dizajnov príjazdových ciest, o ktoré sa rád podelím s čitateľmi Autovín.

TOP23 Najkrajších príjazdových ciest pre inšpiráciu

Nech sú tieto fotografie zozbierané prevažne z Pinterestu inšpiráciou pre všetkých, ktorí majú dom a uvažujú nad jeho zveľadením alebo pre ľudí, ktorí sa nejaký ten dom ešte len chystajú kúpiť či postaviť.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?