Keby žil, nikdy by sa jej nevzdal! Víťazná formula z roku 1993 zosnulého pretekára Ayrtona Sennu ide do aukcie!

Je to už štvrťstoročie od Grand Prix v Monaku v roku 1993. Na stupni víťazov nestál nikto iný ako šampión, brazílsky automobilový pretekár F1, Ayrton Senna. A formula z jeho víťaznej jazdy smeruje do aukcie.
Vydané  Text: 

Aukčný dom Bonhams našiel formulu v pôvodnom stave. McLaren MP4/A8 je však vo výbornom stave a dokonca pripravený pretekať! Senna s ním štartoval až v 8. závodoch.
Bolo to jeho 6. víťazstvo v Monaku, ktoré prelomilo rekord Grahama Hilla z roku 1969. Práve McLarenovci priviedli Ferrari na svetovú scénu F1. Bohužiaľ, Senna jazdil až moc rýchlo a 1. mája 1994 sa jeho život skončil na pretekoch v talianskej Imole.
Kto chce vidieť auto pred aukciou, bude vystavené na veľtrhu Grand Palais v Paríži od 6. do 8. februára 2018. Bonhams Monako aukcia sa uskutoční 11. mája. *Zdroj: blog.dupontregistry.com*
Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.