KONEČNE! Fotky úplne nového Audi Q8 bez kamufláže (takmer)

Dlhé roky očakávané superluxusné veľké SUV je už na dosah. Oficiálne sa predstaví koncom tohto týždňa v Detroite alebo potom v Ženeve.
Vydané  Text: 

Konečne je vonku! Respektíve, konečne je vonku prvá séria fotografií reálneho finálneho AUDI Q8 s iba minimálnou kamuflážou. Po úniku jednej fotografie zadných partí je to vôbec najväčšie odhalenie nového SUV od automobilky z Ingolstadtu.

Fotografie nového Audi Q8 zverejnil portál Motor1.com. Nafotený automobil nie je prekvapením, s jeho dizajnom sme už počítali, v porovnaní s konceptom sa však líši v niekoľkých kľúčových prvkoch. V prvom rade je to samotná predná maska, ktorá napokon obsahuje tradičný gril kryjúci chladič. Výrobca do základnej verzie nenamontuje tie príťažlivé vertikálne mreže, ktoré sa objavovali na koncepte. Zakryté obyčajným plastovým grilom sú tiež masívne otvory pri predných kolesách, v koncepte boli tieto kryty zapustené hlbšie a preto pôsobili estetickejšie.
Do hotovej verzie automobilu napokon výrobca pridal aj tradičné kľučky dverí, v koncepte boli línie dverí čisté a neprerušené, ako to má Tesla. Profil nového Audi Q8 však vyzerá skvele, kombináciu SUV-kupé predvádza v odlišnej forme, než ktorú využívajú Mercedes-Benz GLE Coupe a BMW X6. Spodná hrana zadného okna v Q8 nie je tak výrazne zvýšená v porovnaní so zvyškom bočnej línie vozidla, preto pôsobí o niečo menej robustne, viac atleticky.
Úplne nové a historicky vôbec prvé Audi Q8 sa prvýkrát predstaví na autosalóne v Detroite, ktorý svoje brány otvára 13. januára 2018. Ak sa automobilke nepodarí do Spojených štátov doručiť Q8 vo forme, ktorá by bola prezentovateľná, budeme si musieť počkať až do autosalóna v európskej Ženeve. V nej sa už novinka objaví stopercentne.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.