Exluzívne foto: NOVÁ OCTAVIA + Kodiaqu svetlá od Superbu prospeli, naopak to nefunguje

ŠKODA OCTAVIA IV + Kodiaq so svetlami Superbu a Superb so štvorokým dizajnom
Vydané  Text: 

Render Škoda Superb a Kodiaq 2019

Kodiaqu by masívne svetlomety inšpirované Superbom výrazne pomohli k estetickejšiemu a prémiovejšiemu zovňajšku. Naopak, štvoroký dizajn predných svetlometov by v Superbe nemusel vystreliť práve najlepšie.

SUV Škoda Kodiaq ide na dračku, čakacie doby na dodanie nového kusu sa počítajú v mesiacoch a nie je dôvod, aby výrobca tlačil na výraznejší facelift. Takisto Superb sleduje neustály trhový úspech a nedáva podnety k tomu, aby sa Škoda zamýšľala nad skorými veľkými inováciami v jeho dizajne, napriek tomu sa už o dizajne novinky hovorí otvorene. Žiadna zo situácií ale nie je dôvod, ktorý by mal fanúšikov značky odradiť od tvorby renderingov a fotomontáží možnej budúcnosti. Ako by vyzerala Škoda Kodiaq, keby prevzala svetlomety od Superbu? Myslíme si, že naozaj dobre. Súčasný vzhľad Kodiaqu je výrazne moderný, automobilka jeho prednú masku nápadne odlíšila od zvyšku portfólia, avšak zachovala niektoré kľúčové prvky, vďaka ktorým jednoznačne identifikujeme mladoboleslavský pôvod.
Render Škoda Kodiaq 2019
Naopak, keby sa svetlomety z Kodiaqu presunuli do sedanu a kombi Superb, výsledok by nebol tak pôsobivý. Na prvý letmý pohľad by sa dokonca mohlo zdať, že by išlo o krok späť k predchádzajúcej generácii dizajnu, v ktorom si Superb osvojil ostro rezané tvary svetlometov.
Render Škoda Superb 2019
Aj keď uvedené fotografie nehovoria o reálnych zámeroch automobilky, Škoda v blízkej dobe nejaké tie zmeny pripravuje. Tento rok očakávame Karoq RS a Kodiaq RS, facelift Superbu a tiež sa špekuluje o Citigo druhej generácie. Neskôr v priebehu roka 2019 čakáme SUV-kupé Kodiaq GT a prvé formálne správy o úplne novom SUV Škoda Polar. O plne elektrickom SUV sa hovorí až v súvislosti s rokom 2020.
Škoda Octavia IV (2019) Zdroj: AUTO BILD/Larson
Najviac sa očakáva populárna Octavia. Octavia IV sa bude predávať v tradičných úrovniach výbavy Ambition, Style, Scout (kombi), Laurin & Klement a RS, v karosárskych verziách liftback a kombi. Neskôr v roku 2021 sa zásadne upraví ponuka motorov. Nová Octavia bude výrazne hranatejšia, opustí štvoroký dizajn predných svetiel, bude viac evokovať dojem technologickej vyspelosti.
Škoda Octavia IV (2019) Zdroj: AUTO BILD/Larson


Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.