Audi bude vyrábať dizajnovo zaujímavejšie autá! Dá zbohom „matrioškovskej“ filozofii?

Revolúciu majú priniesť elektromobily!
Vydané  Text: 

Určovanie modelov Audi zo vzdialenosti 100 metrov považujeme v redakcii za náročný šport a vôbec by sme sa nečudovali, keby podobnú disciplínu zaviedli aj na najbližšej olympiáde. Nielen my, ale aj čitatelia veľmi často kritizujú dizajn nových modelov ingolstadtskej automobilky. Keby sme si mali tipnúť a nevedeli by sme, že šéf dizajnérom značky je Marc Lichte, rozhodovali by sme sa medzi Canonom Pixma G3400 a HP Deskjet 3636.
Za výsledný dizajn niektorých modelov však nemôžu šéf dizajnér ani jeho kopírka, ale stratégia automobilky. Ich cieľom bolo vyrábať autá, ktoré by obyčajný občan vedel veľmi rýchlo priradiť k značke, čo bolo pre Audi dôležité najmä pri rozširovaní pôsobenia vo svete. Tento cieľ sa vedeniu podarilo splniť a je pravdepodobné, že dizajnérom konečne rozviažu ruky.
Túto správu nám nedávno potvrdil aj vyššie spomínaný Marc, ktorý dizajnovú revolúciu priradil k nástupu elektrických modelov. Kompaktné ústrojenstvo im dá väčšiu slobodu pri kreslení a je dosť možné, že sa v blízkej budúcnosti dočkáme výrazných zmien v zavedených proporciách a predstavách o tom, ako má auto vyzerať.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.