Audi bude vyrábať dizajnovo zaujímavejšie autá! Dá zbohom „matrioškovskej“ filozofii?

Revolúciu majú priniesť elektromobily!
Vydané  Text: 
Určovanie modelov Audi zo vzdialenosti 100 metrov považujeme v redakcii za náročný šport a vôbec by sme sa nečudovali, keby podobnú disciplínu zaviedli aj na najbližšej olympiáde. Nielen my, ale aj čitatelia veľmi často kritizujú dizajn nových modelov ingolstadtskej automobilky. Keby sme si mali tipnúť a nevedeli by sme, že šéf dizajnérom značky je Marc Lichte, rozhodovali by sme sa medzi Canonom Pixma G3400 a HP Deskjet 3636.
Za výsledný dizajn niektorých modelov však nemôžu šéf dizajnér ani jeho kopírka, ale stratégia automobilky. Ich cieľom bolo vyrábať autá, ktoré by obyčajný občan vedel veľmi rýchlo priradiť k značke, čo bolo pre Audi dôležité najmä pri rozširovaní pôsobenia vo svete. Tento cieľ sa vedeniu podarilo splniť a je pravdepodobné, že dizajnérom konečne rozviažu ruky.
Túto správu nám nedávno potvrdil aj vyššie spomínaný Marc, ktorý dizajnovú revolúciu priradil k nástupu elektrických modelov. Kompaktné ústrojenstvo im dá väčšiu slobodu pri kreslení a je dosť možné, že sa v blízkej budúcnosti dočkáme výrazných zmien v zavedených proporciách a predstavách o tom, ako má auto vyzerať.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉ