Aktuality

Značka MINI zmenila logo - toto myslia vážne?!

MINI Electric koncept (2017)

Flat je trend v grafickom dizajne, o ktorom počúvame už zopár rokov a zdá sa, že jeho popularita v blízkej dobe len tak neklesne. Práve naopak, veľké nadnárodné spoločnosti premieňajú svoje pestré a 3D logá na ploché, teda tie, ktoré preberajú práve štýl s názvom „flat“.

Mini od marca 2018 bude používať iba svoje modernizované logo, ktoré sa nám, popravde, úplne nepozdáva. Krásne 3D logo s metalickými odleskami nahradí plochým a monochromatickým, ktoré navyše využíva nápadne jednoduchú typografiu. Na prvý pohľad to vyzerá ako nie celkom úspešný koncept nového loga od nejakého študenta, avšak MINI to myslí celkom vážne.

Nech sa páči, zoznámte sa - nové logo značky MINI:

MINI Electric koncept (2017)

Pre úplnosť dodávame, že odchádzajúce 3D logo s metalickým odleskom MINI používalo od roku 2000:

MINI Electric koncept (2017)

Bystré oko fanúšika MINI by si malo všimnúť, že toto logo sa už v minulosti predviedlo aj oficiálne: dokonca už pred dvomi rokmi. Potom sa v komunikácii spoločnosti objavilo zjednodušené dvojrozmerné logo. Teraz nová verzia sa objaví nielen na firemných papieroch, ale aj na automobiloch. Nájdeme ich nielen na prednej kapote, ale aj na dverách batožinového priestoru, na volante a i kľúčoch.
Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie