Aktuality

Značka MINI zmenila logo - toto myslia vážne?!

MINI Electric koncept (2017)

Flat je trend v grafickom dizajne, o ktorom počúvame už zopár rokov a zdá sa, že jeho popularita v blízkej dobe len tak neklesne. Práve naopak, veľké nadnárodné spoločnosti premieňajú svoje pestré a 3D logá na ploché, teda tie, ktoré preberajú práve štýl s názvom „flat“.

Mini od marca 2018 bude používať iba svoje modernizované logo, ktoré sa nám, popravde, úplne nepozdáva. Krásne 3D logo s metalickými odleskami nahradí plochým a monochromatickým, ktoré navyše využíva nápadne jednoduchú typografiu. Na prvý pohľad to vyzerá ako nie celkom úspešný koncept nového loga od nejakého študenta, avšak MINI to myslí celkom vážne.

Nech sa páči, zoznámte sa - nové logo značky MINI:

MINI Electric koncept (2017)

Pre úplnosť dodávame, že odchádzajúce 3D logo s metalickým odleskom MINI používalo od roku 2000:

MINI Electric koncept (2017)

Bystré oko fanúšika MINI by si malo všimnúť, že toto logo sa už v minulosti predviedlo aj oficiálne: dokonca už pred dvomi rokmi. Potom sa v komunikácii spoločnosti objavilo zjednodušené dvojrozmerné logo. Teraz nová verzia sa objaví nielen na firemných papieroch, ale aj na automobiloch. Nájdeme ich nielen na prednej kapote, ale aj na dverách batožinového priestoru, na volante a i kľúčoch.




Erik Stríž je redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Ak vás zaujíma čokoľvek, od zákonov po detaily mojich testov áut, môžete ma kedykoľvek kontaktovať. Odpovedám každému. Moje testy píšem s ohľadom na reálneho zákazníka a nie ako marketingový prospekt. Pre neho je kúpa auta významnou životnou udalosťou, ktorá ho stojí značnú časť príjmov. Preto sa často venujem praktickým záležitostiam, ako spotrebe, schopnosti motora zvládať záťaž, batožinovému priestoru či variabilite.
Kontakt: erik@striz.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.