O novinke z dielne rumunskej automobilky Dacia sme v posledných týždňoch napísali hneď niekoľko článkov, no najdôležitejší dokument sa nám do rúk dostal až dnes! Slovenské zastúpenie oficiálne zverejnilo nový cenník, ktorý nás úprimne prekvapil. Nečakali sme, že ceny podržia až tak nízko a za základnú verziu zaplatíte menej ako 10 000 eur.

DACIA DUSTER 2018

Samozrejme, za 9 990 eur dostanete len archaický atmosférický motor 1.6 SCe s výkonom 84 kW (114 k), päťstupňovým manuálom a výbavu, ktorej názov je dlhší ako zoznam zahrnutých komfortných prvkov v aute. V základe dostanete aspoň bočné a hlavové airbagy, asistent rozjazdu do kopca, LED denné svetlomety či elektrické ovládanie predných okien.

DACIA DUSTER 2018

Manuálna klimatizácia je štandardne dodávaná až vo výbave Comfort, za automatickú sa pripláca 300 eur. Nám dáva najväčší zmysel výbava Prestige so systémom monitorovania mŕtveho uhla, výškovo nastaviteľným sedadlom vodiča s bedrovou a lakťovou opierkou či multimediálnym systémom.

DACIA DUSTER 2018

Okrem už vyššie spomínanej 1,6ky, k dispozícii bude aj benzínový turbomotor 1.2 TCe 92 kW (125 k) so šesťstupňovým manuálom. Je však otázne, či spomínaný turbomotor nebude v blízkej budúcnosti nahradený modernejším agregátom 1.3 TCe, ktorý Renault predstavil len pred niekoľkými dňami. V ponuke nebude chýbať ani naftová klasika v podobe 1.5 dCi (66 a 80 kW). Silnejšiu verziu pritom bude možné kombinovať aj s automatickou šesťstupňovou prevodovkou EDC. Do mesta by sme skôr privítali kombináciu benzínového motora s automatom, ktorá však v ponuke chýba. Duster s pohonom všetkých štyroch kolies je dostupný už vo výbave Essential od 13 090 eur.

KOMPLETNÝ CENNÍK NAJDETE TU

Peter Orosz
Ak čítate tento text, tak som vás buď veľmi dobre rozosmial, alebo poriadne naštval. To ma teší, pretože automobily sú aj o subjektívnych pocitoch a emóciách, ktoré sa nebojím prezentovať. Bezduché parafrázy tlačových správ budete musieť hľadať niekde inde.
Okrem znižovania amortizačnej hodnoty mojej klávesnice písaním článkov, venujem svoju pozornosť aj amatérskemu filmu a cestovaniu.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

image
Testy

TEST: Peugeot 508 1.6 THP GT - Leví kráľ

Hovorí sa, že medzi odvahou a hlúposťou existuje len veľmi tenká hranica, na ktorej práve teraz balancuje aj automobilka Peugeot. Budeme na nový Peugeot 508 v budúcnosti spomínať ako na záchrancu strednej triedy, alebo sa z neho v tieni obľúbených SUV stane neúspešný prepadák?