VEĽKÁ FOTOGALÉRIA: Nový Wrangler zostal Jeepom! A páčiť sa bude aj zeleným.

Nový Jeep Wrangler oficiálne predstavia na autosalóne v Los Angeles!
Vydané  Text: 
Automobilka Jeep konečne zverejnila bližšie technické informácie, týkajúce sa novej generácie legendárneho offroadu Wrangler. Mnohí fanúšikovia by si existenciu značky bez tohto modelu v ponuke ani nevedeli predstaviť. Inak zmýšľajú ekológovia, ktorým vadia vyššie emisie a spotreba.
Prísne emisné limity si však automobilka nemôže dovoliť ignorovať, a preto bude novinka využívať aj 48V mild-hybridnú technológiu. Tú budú kombinovať s preplňovaným dvojlitrovým benzínovým motorom s výkonom 200 kW a krútiacim momentom 400 Nm. Neskôr do ponuky pribudne aj naftový trojliter, ktorého spotreba by mala byť ešte nižšia. Republikáni dajú prednosť tradičnému benzínovému šesťvalcovému motoru o objeme 3,6 l s výkonom 213 kW a maximálnym krútiacim momentom 352 Nm. Motory bude možné kombinovať so 6-stupňovou manuálnou, alebo 8-stupňovou automatickou prevodovkou.
Fanúšikov offroadu poteší prítomnosť klasického rebrinového rámu, na ktorom je ale teraz posadená hliníková karoséria. Aj vďaka tomu sa konštruktérom podarilo znížiť hmotnosť o viac ako deväťdesiat kilogramov. V ponuke budú aj naďalej verzie s odnímateľnými panelmi či látkovou strechou. Chýbať nebudú ani 2 druhy karosérie. Kým civilné verzie budú dostupné aj s pohonom jednej nápravy, 4×4 bude samozrejmosťou pre najdrsnejšie vyhotovenie s názvom Rubicon.
Nový je tiež interiér, ktorý už z fotografií pôsobí o niečo hodnotnejším dojmom. O zábavu sa postará multimediálny systém s podporou Apple Car Play a Android auto. Do výbavy pribudli aj USB porty či Wifi hotspot, vďaka ktorému sa môžu cestujúci pripojiť na internet. Presný cenník zatiaľ nepoznáme. Je však pravdepodobné, že nám Jeep niečo prezradí už na autosalóne v Los Angeles, kde Wrangler oficiálne predstavia.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »