Korutánsko: Slnečná zimná dovolenka na južnej strane Álp

Korutánske lyžiarske strediská zaznamenávajú v zimných mesiacoch o 100 slnečných hodín viac ako destinácie severne od hlavného alpského hrebeňa
Vydané  Text: 

Korutánsko: Slnečná zimná dovolenka na južnej strane Álp (zdroj: visitcarinthia.at)
Celý deň so slnkom v tvári môžete zažiť v stredisku Gerlitzen. Na Turracher Höhe hosťom na slnečnom miestečku servíruje nápoje priamo na svahu služobník – Pistenbutler. Ten, kto chce slnečné lúče na svahu využiť naozaj naplno, by v žiadnom prípade nemal vynechať skorú rannú lyžovačku, Early Morning Skiing na Goldecku, v Bad Kleinkirchheimu a Turrachu. V centre záujmu prevádzkovateľov vlekov je bezpečnosť, komfort a dobré snehové podmienky. Moderné pohodlné lanovky s vyhrievanými sedadlami, ako napríklad na Nassfelde, náročné zjazdy na Katschbergu a najvyššie položené lyžiarske strediská Korutánska, ľadovec Mölltaler Gletscher/Ankogel a Grossglockner/Heiligenblut uprostred trojtisícoviek sú zárukou zasneženej zábavy až do jari. Menšie korutánske strediská v doline Lavanttal a pohorí Nockberge ponúkajú rodinnú lyžovačku na prehľadných svahoch. V Korutánsku platí heslo „jeden pre všetky“ so skipasom TOPSKIPass. Ten je univerzálnym kľúčom ku všetkým korutánskym a východotirolským lyžiarskym strediskám. Popri tom sú v ponuke aj regionálne skipasy s mnohými atraktívnymi službami. Vďaka nim si svoju zimnú zábavu pre malých i veľkých budete môcť užiť napríklad aj s kombinovanými vstupmi do kúpeľov Bad Kleinkirchheim alebo s rodinnými týždňami Ski for free.
Korutánsko: Slnečná zimná dovolenka na južnej strane Álp (zdroj: visitcarinthia.at)
Výborným doplnkom slnka a zimných športov je zimný wellness. Zvlášť intenzívne pocítite hrejivé zimné slnko za presklenými stenami sáun pri jazere a v kúpeľných domoch pri jazerách Millstätter See a Wörthersee. Zimné slnko si môžete užiť len v plavkách pri návšteve KärntenTherme Warmbad Villach a v oboch termálnych kúpeľoch Bad Kleinkirchheim St. Kathrein a Römerbad. Aj tá najkrajšia zima sa raz skončí. V Korutánsku však nekončí skôr, ako dôjde k nasledovnej zvláštnosti: počas topenia sa snehu vzniká vo Warmbad Villach Maibacherl.
Korutánsko: Slnečná zimná dovolenka na južnej strane Álp (zdroj: visitcarinthia.at)

Kalendár podujatí

Advent: naprieč krajinou existuje veľa príležitostí dostať sa do tej pravej vianočnej nálady na vianočných trhoch a adventných podujatiach konajúcich sa na brehoch jazier, v mestách či na úpätiach hôr. Niečím celkom mimoriadnym je Katschberský adventný chodník, ktorý do popredia opäť stavia pôvodné oslavy Vianoc. Romantikom sa zase bude páčiť „Advent nad oblakmi“ na vyhliadkovej veži Pyramidenkogel či v kaviarni Kap 4613 pri jazere Millstätter See. Zvlášť výnimočná atmosféra panuje pri jazere Wörthersee. Tam pre vás pripravili plavbu loďou, plávajúci adventný veniec a ďalšie podujatia s prezentáciou miestnych zvykov. V obci Velden am Wörthersee sa deti môžu vyučiť za Ježiškových pomocníkov, v Pörtschachu sa zas môžete ohriať pri vatrách a načúvať piesňam domácich zborov. 13. a 14. januára 2018 sa Bad Kleinkirchheim stane opäť raz dejiskom alpského svetového pohára. Ďalšie podujatia, ktoré sa oplatí navštíviť alebo sa ich zúčastniť: Schlag das ASS v Nassfelde – najdlhšie lyžiarske preteky sveta (26. a 27. januára 2018) a rýchlokorčuliarsky maratón Alternative Holländische 11-Städte-Tour na jazere Weissensee (20. januára až 4. februára 2018). ► www.kaernten.at
Korutánsko: Slnečná zimná dovolenka na južnej strane Álp (zdroj: visitcarinthia.at)
► Viac informácií o Rakúsku nájdete na stránkach austria.info

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.