Aktuality

Zagato spravilo z Aston Martin Vanquish kombi! A výsledok je ohromujúci!

Rodina Aston Martin Vanquish Zagato má svojho štvrtého člena, zrejme posledného.

Vanquish Shooting Brake je v podstate trojdverové kombi spektakulárneho vzhľadu, o ktorého realizáciu sa postaralo nezávislé dizajnérske štúdio Zagato. Ak sa tešíte, že predáte svoj byt a zadĺžite aj svoje vnúčatá, vedzte, že nemáte veľa šancí na nadobudnutie tohto špeciálu: vyrobený bude iba v 99-kusovej edícii.

Iba pred dvomi mesiacmi sa Zagato ohlásilo s modelom Vanquish Speedster, ktorý sa stal tretím variantom slávneho modelu od značky Aston Martin. Ten počíta s výrobou iba 28 exemplárov. Predchádzajúce spolupráce Aston Martin a Zagato umožnili vznik variantov Volante a Coupe v počte 99 kusov z každého.

Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake (2017)

Najnovší počin Shooting Brake predstavuje automobil v celkom novom svetle, pričom podľa nášho skromného názoru ide asi o najkrajší variant Vanquishu Zagato.

Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake (2017)

Srdcom automobilu je 5,9-litrový dvanásťvalec s maximálnym výkonom 600 konských síl (441 kW) a automatickou prevodovkou Touchtronic III. S týmto agregátom Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake dosahuje rýchlosť 100 km/h už za 3,7 sekundy, maximálna rýchlosť bude pravdepodobne elektronicky obmedzená na 250 km/h. Rovnaký motor pracuje aj v ostatných vozidlách aktuálnej spolupráce Zagato a Aston Martin.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?