Toto budete chcieť mať vo výbave! Hyundai zabráni ďalším úmrtiam v rozhorúčenom aute.

Veľmi užitočná vecička.
Vydané  Text: 
Hyundai vytvoril unikátny systém, ktorý má zabrániť ďalším úmrtiam v rozhorúčenom aute. Čudujeme sa, že s podobným riešením neprišli už skôr, pretože tieto incidenty sú počas letných horúčav pomerne bežné. Je pritom úplne pochopiteľné, že človek v strese zabudne na dieťa, alebo domáceho miláčika na zadných sedadlách a odíde si niečo dôležité vybaviť. Citlivý organizmus ale môže vo vysokých teplotách veľmi rýchlo skolabovať. V najhoršom prípade dochádza aj k zástave srdca.


Nový systém má vodiča automaticky upozorniť na prítomnosť osoby na zadných sedadlách. Ultrasonický senzor totiž monitoruje pohyb v zadnej časti auta. Akonáhle auto s dieťaťom zaparkujete a uzamknete, systém aktivuje alarm a odošle majiteľovi vozidla výstražnú správu. Informácie o prítomnosti pasažierov vo vozidle sa budú vodičovi zobrazovať aj po každom vypnutí motora.
Hyundai tvrdí, že sa nový systém objaví v budúcich modeloch už v roku 2019. Za tento nápad si od nás automobilka zaslúži veľký „lajk“.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement