Japonská alternatíva pre dopravu v meste: Cocoa Walkcar

Má dojazd iba 16 kilometrov a vrátane poštovného a cla vás výjde aj na 2-tisíc eur.
Vydané  Text: 
Plochý hoverboard z Tokia: Cocoa Motor Walkcar (foto: Cocoa Motors)


Je to jedna z mnohých alternatív pre jazdu po meste pre ľudí, ktorí nemajú automobil, bicykel alebo elektrický skúter. Bezpečnejší hoverboard, z ktorého sa nedá spadnúť ako ľahko ako z tých dnes najpopulárnejších, má potenciál. Má totiž štyri kolesá, pomerne nízku, ale stále praktickú rýchlosť a 

Značka Cocoa Motors z Tokia už dávnejšie vyrobila a teraz začala predávať hoverboard, ktorý má aypicky štyri kolesá a celkom rovnú nášľapnú plochu. Vďaka tomu sa naň môžeme pozerať ako na bezpečnejšiu a skladnejšiu alternatívu k lacným čínskym hoverboardom – ale aj značne drahšiu. Štandardná lokálna hodnota Cocoa Walkcar presahuje tisíc eur a ak k tejto čiastke pripočítame náklady na dopravu, clo a daň, sa jeho slovenská cena bez problémov dostane k hodnote 2-tisíc eur.

Plochý hoverboard z Tokia: Cocoa Motor Walkcar (foto: Cocoa Motors)


Maximálna rýchlosť je 16 km/h, elektrický dojazd dosahuje nanajvýš 16 kilometrov. Na jedno nabitie vydrží jazdiť asi jednu hodinu a rovnaký čas si, podľa slov výrobcu, vyžaduje nabíjanie. Zariadenie sa ovláda rovnako ako iné hoverboardy, teda miernym náklonom v smere žiadaného pohybu. Vďaka štyrom kolieskam nehrozí, že by sa Walkcar prudko rozbehol a utiekol vám spod nôh. Zastavenie z plnej rýchlosti je pritom rovnako jednoduché, ako keby ste mali zastaviť z behu.Toto zaujímavé riešenie by mohlo byť doplnkom k dopravnému mixu moderných miest, ktoré majú dobré cesty a chodníky, prípadne ktoré podporujú ľudí v používaní elektrifikovaných dopravných prostriedkov.

ODPORÚČANÉ