Nové Porsche Cayenne predstavia už o pár dní. Takto bude vyzerať!

Pôjde už o tretiu generáciu populárneho SUV.
Vydané  Text: 
Nemecká automobilka čoskoro predstaví horúcu novinku. Cayenne je pre automobilku kľúčovým modelom, minimálne z hľadiska predajov a tržieb. Aj preto pripravujú veľkolepú premiéru, ktorú budete môcť sledovať aj vy, a to prostredníctvom živého prenosu. Novinku odhalia 29. augusta v továrni Stuttgart-Zuffenhausen, pár dní pred frankfurtským autosalónom.


Dovtedy sa môžeme kochať fotografiami, ktoré pred pár hodinami neoficiálne unikli na internet. Aj keď pravosť fotografií ešte nebola potvrdená samotnou automobilkou, obrázky vyzerajú veľmi presvedčivo. Porsche urobilo výrazný skok, aspoň čo sa dizajnu týka. Dizajnéri sa očividne inšpirovali menším Macanom, obzvlášť pri návrhu zadnej časti. Interiér kopíruje štýl značky Porsche a pripomína najnovšiu Panameru. Vidieť snahu odstrániť väčšinu fyzických tlačidiel, čo nás veľmi neteší. Celok ale pôsobí elegantnejším a hodnotnejším dojmom.


Tretia generácia bude stáť na platforme MLB Evo, ktorú používa aj Audi Q7 a v budúcnosti aj Volkswagen Touareg. Zákazníci si budú môcť vyberať zo širokej palety benzínových motorov, nebudú chýbať ani šesťvalce a osemvalce. Naftové verzie prídu do ponuky o niečo neskôr.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement

Inzercia