Rolls-Royce láka na nový Phantom, zverejnil prvé fotografie aj dátum premiéry.

Nový etalón luxusu sa predstaví už o necelý mesiac!
Vydané  Text: 

Rozdiel medzi obyčajným autom a Rolls-Roycom by sa dal prirovnať k rozličným plemenám vo zvieracej ríši. Kým taký Jorkšírsky teriér má potrebu neustále bojovať o pozornosť a zakrývať svoje podradné postavenie, Borderská kólia si je statusu inteligentného plemena vedomá už od začiatku. V súčasnosti sa automobilky snažia pozdvihnúť úroveň každého auta nejakým dotykovým displejom, senzormi či rôznymi „blikačkami“. Človek si potom naivne myslí, že vlastní niečo špeciálne, niečo extra. Rolls-Royce nepotrebuje reklamy v televízii ani v rádiu, nemusí totiž nič vysvetľovať. Aj to najmenšie dieťa už dnes vie, že každému autu tejto značky koluje v trubkách modrá krv.

Nová generácia modelu Phantom nebude iná. Zachová si pôvodné hodnoty, no doplní ich o najmodernejšie technológie z prostredia automobilového priemyslu. Phantom bude postavený na úplne novej hliníkovej platforme, vďaka čomu by sa mala medzigeneračne znížiť pohotovostná hmotnosť. Nedávno tiež jeden z manažérov automobilky, Ian Grant, oznámil, že vozidlo dostane aj riadenie zadných kolies, čo sa bude v uličkách veľkomesta hodiť.

Pravý dôkaz aristokratického pôvodu sa nachádza pod kapotou, odkiaľ budeme môcť počuť zamatový zvuk dvanásťvalcového motora s dvojitým preplňovaním a objemom 6,6 litra. Zdroje naznačujú, že sa v blízkej budúcnosti dočkáme aj plug-in hybridného riešenia. Viac informácií sa dozvieme už 28. júna, kedy dôjde k oficiálnemu predstaveniu novej vlajkovej lode značky Rolls-Royce.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.