Spravodajstvo

Andrej Danko mal v noci v Bratislave dopravnú nehodu, z miesta mal odísť bez nahlásenia

Danko nie je zranený, pri nehode sa okrem vozidla poškodil stĺp so semaforom na Saratovskej ulici v Bratislave.

Rozdiel medzi dopravnou nehodou a škodovou udalosťou definuje Zákon o cestnej premávke č. 8/2009.
Vydané Text: 

Andrej Danko mal večer 11. januára 2024 dopravnú nehodu. Danko nie je zranený, pri nehode sa okrem vozidla poškodil stĺp so semaforom na Saratovskej ulici v Bratislave.

Neskôr Danko nahral k svojej večernej nehode video na sociálnu sieť Instagram. Na videu otvorene priznáva, že dostal na svojom vozidle šmyk, čo vyústilo do poškodenia stĺpa.

Andrej Danko údajne dopravnú nehodu bezprostredne neohlásil policajtom, auto vycúval a odišiel s ním domov. Policajti ho dohľadali aj podľa olejovej škvrny. Tá viedla až do jeho garáže a reportéri ju videli na vlastné oči,“ uvádza denník Startitup vo svojom príspevku, na ktorý odkazuje aj Denník N.  Podľa informácií tiež na mieste nehody z vozidla odpadlo evidenčné číslo.

Inzercia

Inzercia

Priznávam sa a ospravedlňujem sa. So stĺpom asi ťažko spíšem poistnú udalosť pán Mego. Som tiež iba človek a tak, ako každý smrteľník, aj ja môžem mať dopravnú nehodu. Dostal som šmyk a narazil som do stĺpa,“ napísal Danko na Instagrame ku kritike, že nehodu nenahlásil hneď a nechal sa až následne vypátrať políciou. Vznikajú tak zatiaľ nepodložené špekulácie, že Danko mohol byť v čase šoférovania vozidla pod vplyvom alkoholu.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Inzercia

Inzercia

Príspevok, ktorý zdieľa Andrej Danko (@andrej_danko_official)

Čo je dopravná nehoda a čo škodová udalosť?

Rozdiel medzi dopravnou nehodou a škodovou udalosťou definuje Zákon o cestnej premávke č. 8/2009:

§ 64 Dopravná nehoda
(1) Dopravná nehoda je udalosť v cestnej premávke, ktorá sa stane v priamej súvislosti s premávkou vozidla a pri ktorej
a) sa usmrtí alebo zraní osoba,
b) sa znefunkční cesta alebo všeobecne prospešné zariadenie alebo
c) uniknú nebezpečné veci.24)
(2) Za dopravnú nehodu sa považuje aj škodová udalosť podľa odseku 3, ak
a) nie je splnená niektorá z povinností podľa § 66 ods. 6,
b) je vodič zúčastneného vozidla pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky alebo sa odmietol podrobiť vyšetreniu na zistenie ich požitia alebo
c) sa účastníci škodovej udalosti nedohodli na jej zavinení.
(3) Ostatné udalosti v cestnej premávke, pri ktorých vznikla škoda v priamej súvislosti s premávkou vozidla, sa na účely tohto zákona nepovažujú za dopravnú nehodu. Takéto udalosti sú škodovou udalosťou.

V prípade, že Danko skutočne udalosť nenahlásil na polícii ani po tom, čo poškodil všeobecne prospešné zariadenie (stĺp so semaforom), dopustil sa úteku z miesta dopravnej nehody.

Vodič vozidla, ktorý sa zúčastnil na dopravnej nehode a nezotrval na mieste dopravnej nehody až do príchodu policajta alebo sa na toto miesto bezodkladne nevrátil po poskytnutí alebo privolaní pomoci, alebo po ohlásení dopravnej nehody, sa dopúšťa priestupku proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Za tieto priestupky okrem bodu 2.2 sa v správnom konaní uloží pokuta od 300 € do 1300 € a zákaz činnosti od jedného roku do piatich rokov. V blokovom konaní a rozkaznom konaní možno uložiť za tieto priestupky pokutu do 650 €. Za priestupok podľa bodu 2. 2 sa v správnom konaní môže uložiť pokuta od 200 € do 1000 € a zákaz činnosti do piatich rokov. V blokovom konaní a rozkaznom konaní možno uložiť za tieto priestupky pokutu do 650 €.

Za akých podmienok môžete beztrestne opustiť miesto nehody? Zákon pripúšťa výnimky

 
ODPORÚČANÉ


Poradca pri kúpe

Stále príťažlivejšia ponuka / Jeep Avenger

 • Jeep Avenger prišiel minulý rok na európsky trh s čisto elektrickým pohonom. Odvtedy sa situácia posunula a dnes dostanete toto kompaktné SUV aj s čisto benzínovým a mild hybridným motorom a už aj spojenie spaľovacieho motora s automatickou prevodovkou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Test motocykla

  Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut.